خبرها


مدیر باغبانی جهادکشاورزی استان هرمزگان: پیش بینی برداشت بیش از ۱۲۰ هزار تن لیمو ترش از باغ‌های هرمزگان

مدیر باغبانی جهادکشاورزی استان هرمزگان از پیش بینی برداشت بیش از ۱۲۰ هزار تن لیمو ترش از باغ‌های هرمزگان تا اوایل مهرماه سالجاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: سطح زیرکشت لیمو ترش بیش از 10 هزار هکتار است که پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۱۲۰ هزار تن لیمو برداشت شود.
مسعود گرگیج افزود: شهرستان‌های رودان، میناب، بندرعباس و حاجی آباد از مناطق مهم تولید لیمو ترش در استان هستند و استان هرمزگان رتبه برتر تولیدلیمو ترش در کشور را داراست.
وی همچنین گفت: تولید امسال محصول لیمو ترش به دلیل بارندگی‌های زمستانی، مدیریت بهینه، تغذیه مناسب و سمپاشی به موقع نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش دارد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در ادامه در خصوص ارقام این محصول ابراز داشت: ارقام مختلف لیموترش از جمله مکزیکن لایم، پرشین لایم و لیسبون از ابتدای تیرماه تا اوایل مهرماه در این استان برداشت می شود.
وی افزود: محصول برداشت شده علاوه بر تامین نیاز داخلی استان به سایراستان‌ها از جمله تهران، کرمان، فارس، اصفهان و آذربایجان شرقی ارسال می‌شود.