برداشت هنداونه شب یلدا در شهرستان جاسک ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ شهرستان جاسک به دلیل داشتن زمین های حاصلخیز مستعد تولید هندوانه پاییزه می باشد. سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جاسک گفت : امسال 500 هکتار از زمین های کشاورزی این منطقه به زیرکشت هندوانه پاییزه قرار گرفت که پیش بینی می شود از این سطح بیش از 17 هزار و 500 تن محصول برداشت شود.

آغاز برداشت ذرت دانه ای در هرمزگان ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ با هدف تامین دانه های روغنی مورد نیاز کشور، ذرت دانه ای در استان کشت می شود. مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از عملیات برداشت  ذرت دانه ای در استان خبر داد و گفت : امسال سطح زیر کشت ذرت دانه ای در استان 4 هزار و 200 هکتار است و پیش بینی می شود از این سطح بیش از 28 هزار تن محصول برداشت شود.

تقدیر ستاد اقامه نماز از سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ۱۳۹۶/۰۹/۲۵ به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، ستاد اقامه نماز استان در اجرای منویات مقام معظم رهبری در اجلاس سراسری نماز، ضمن تشکیل هئیت ارزیابی و بررسی فعالیت های دستگاههای اجرایی در زمینه ترویج و توسعه ی فرهنگ اقامه نماز اقدام به معرفی دستگاه برتر کرد که  بر اساس رای این هیات در سال 95 ، سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان به عنوان دستگاه برتر در ترویج فرهنگ نماز، معرفی شد.

برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در پارسیان ۱۳۹۶/۰۹/۲۵ شهرستان پارسیان در استان از لحاظ سطح زیر کشت گوجه فرنگی، رتبه سوم و از لحاظ تولید این محصول رتبه دوم را دارد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارسیان گفت : گوجه کاران  پارسیانی عملیات برداشت محصول خود را در سطح 1هزار و 800 هکتار آغاز کردند و پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت بیش از 80 هزار تن گوجه فرنگی به بازار های هدف عرضه شود.

کشاورزان بندرعباسی عملیات برداشت فلفل را آغاز کردند ۱۳۹۶/۰۹/۲۲  شهرستان بندرعباس به دلیل داشتن زمین های حاصلخیز مستعد تولید محصولات خارج از فصل مثل فلفل می باشد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرعباس با اعلام خبرآغاز برداشت فلفل گفت : در این شهرستان در سطح 2هزارو500هکتار فلفل کشت شده است که پیش بینی می شود ازاین سطح 25تن محصول برداشت شود.

خلیل آقایی به عنوان رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور منصوب شد ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، محمود حجتی وزیرجهاد کشاورزی طی حکمی خلیل آقایی را به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور منصوب کرد.

آغاز کشت گیاهان دارویی در هرمزگان ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ در راستای طرح اصلاح الگوی کشت ،کشت گیاهان دارویی در هرمزگان توسعه داده می شود. مدیر امورباغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان  گفت :امسال 17هکتار از زمین های کشاورزی استان زیرکشت گیاهان دارویی قرار می گیرد.

سبزیجات برگی در بستک ۱۳۹۶/۰۹/۲۱  شهرستان بستک به دلیل داشتن زمین های حاصخیز مستعد تولید سیزیجات برگی است . مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک گفت : امسال 30هکتار از زمین های کشاورزی این منطقه به کشت سبزیجات برگی اختصاص داده می شود و پیش بینی می شود ازاین سطح 300تن محصول تولیدشود.

جلوگیری از آلودگی خاک ضروری است ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ به عنوان شاخص اصلی تولید مواد غذایی حفاظت و جلوگیری از آلودگی خاک ضروری است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : بستر تولید 90 درصد مواد غذایی خاک می باشد و این نشان از اهمیت آن دارد .

مسجدالاقصی و سرزمین فلسطین خط قرمز جهان اسلام است ۱۳۹۶/۰۹/۱۹  اقدام رئیس جمهور امریکا در خصوص جابجایی سفارت این کشور به فلسطین اشغالی  قلوب مسلمانان را جریحه دار کرد زیرا فلسطین و مسجد الاقصی خط قرمز آنها است. رئیس اداره آموزش عقیدتی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : این اقدام ترامپ آنقدر غیر عقلانی بود که حتی کشورهای دوست این کشور  به جز رژیم اشغالگر اسراییل در مقابل آن موضع گیری کردند.