خبرها


بقیع، گنجینه تاریخ اسلام است

رئیس اداره آموزش عقیدتی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در مراسم سالروز تخریب بارگاه ملکوتی و متبرک ائمه بقیع توسط وهابیت اظهار کرد: بقیع تنها یک گورستان نیست، بلکه گنجینه تاریخ اسلام است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین شرفی تصریح کرد: قبور چهار امام معصوم شیعیان و نیز قبور همسران، دختران، برخی فرزندان، اصحاب، تابعین و بستگان پیامبرخدا(صلی الله علیه وآله) و نزدیک به ده هزار نفر از شخصیتهای نامدار تاریخ اسلام در آنجا واقع است.

وی با محکوم کردن این عمل جنایتکارانه و تخریب توهین آمیز تمام آثار اسلامی که در عربستان و غیر آن وجود دارد خاطرنشان کرد: فرقه وهابیت با پیش گرفتن راه عناد و لجبازی هرگز در صحنه های مناظره با منطق و برهان حضور پیدا نمی کنند.

رئیس اداره آموزش عقیدتی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ادامه داد: وهابیت همواره در حال ایجاد تفرقه و اختلاف میان مسلمانان است و به برادر کشی و ایجاد فساد دامن  می زند.

وی با بیان اینکه امروز روز بیداری اسلامی است تشریح کرد: مسلمانان بیدار روز به روز با اتحاد و تصمیم و استقامت خود قدرت بیشتری پیدا می کنند و مرزهای مخالفین را یکی بعد از دیگری درهم می شکنند و سرلوحه کار خود را «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا» قرار داده اند.

حجت الاسلام شرفی اضافه کرد: مسلمانان همه آثار اسلامی متعلق به همه مسلمانان جهان است. امید آنکه در آینده نزدیک، حرم ائمه بقیع(ع) باشکوه‌تر از گذشته ساخته شده و مرهمی بر زخم‌ جانکاه محبان ایشان گردد.