خبرها


جهادگران، مظلوم ترین گروه در جبهه ها بودند

مدیرکانون جهادگران استان هرمزگان خاطرنشان کرد: مظلوم ترین گروه در جبهه ها جهادگران بودند چرا که قبل، بعد و حین عملیات در حال خدمت رسانی بودند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، حسین یزدان‌پناه صبج امروز در نشست خبری تصریح کرد: جهاد سازندگی نهادی انقلابی بود که در تاریخ ۲۷ خرداد ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام(ره) برای رسیدگی به مناطق محروم و دورافتاده ایران تأسیس شد.

وی افزود: وزارت جهاد سازندگی پس از تاسیس به کمیته های فرهنگی، عمران و فنی، کشاورزی، بهداشت و درمان، پشتیبانی مناطق جنگی و صنایع تقسیم شد.

مدیرکانون جهادگران استان هرمزگان خاطرنشان کرد: مظلوم ترین گروه در جبهه ها جهادگران بودند چرا که قبل، بعد و حین عملیات در حال خدمت رسانی بودند.

وی ادامه داد: جهادگران سازندگی در هشت سال دفاع مقدس شهدای بسیاری را تقدیم به ارمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند. وی افزود : در دفاع مقدس 3 هزار و 940 جهادگر هرمزگانی فعال بودند که از این تعداد 23 شهید و 28 جانباز و 1 آزاده تقدیم به آرمان های انقلاب اسلامی کردند.

یزدان پناه تشریح کرد: پس از دوران دفاع مقدس نیز به همت مدیران جهادی خدمات بزرگی به کشور کردند و به گفته مقام معظم رهبری هر زمان موفقیت بزرگی کسب کردیم به همت کار جهادی بوده است.

وی با اشاره به ادغام جهاد سازندگی و وزارت کشاورزی اظهار کرد: پس از ادغام جهاد سازندگی در سال 79 به تدریج خلا وجود جهاد سازندگی را همگان احساس کردند.

وی تصریح کرد: از نیروهای جهادی در دولت های مختلف در سطوح مختلف وزیر، معاون وزیر، استاندار و معاون استاندار استفاده شد و در راه سازی، عمران و ساخت و سازهای بزرگ برای مردم کارهای بزرگی انجام پذیرفت.

یزدان پناه خاطرنشان کرد: تحکیم و استواری پایه های اسلام، تدوین تاریخ جهادگری، تدوین و حفظ و نشر ارزش ها و فرهنگ جهادی، برقراری تعامل جهادگران و انجام امورات فرهنگی، علمی و تخصصی کشور از جمله اهداف و برنامه های جهادگران جهاد سازندگی بود.

وی اظهار کرد: کانون جهادگران استان هرمزگان از سال 84 آغاز به فعالیت کرد و اکنون 223 عضو دارد که اکثر از نیروهای جهاد سازندگی سابق هستند.

مدیرکانون جهادگران استان هرمزگان اضافه کرد: این کانون در طول سال گردهمایی های مختلفی با حضور جهادگران و خانواده هاشان برگزار می کند و همچنین جهادگران جلساتی را با مسئولین استان به صورت سالیانه برگزار می کنند.

وی افزود: روز گذشته با حضور استاندار، نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر جهاد کشاورزی از 12 پیشکسوت جهادی تجلیل به عمل آمد.