اخبار شهرستان‌ها


در شهرستان قشم صادرات ماهیان حرام گوشت

مالک یزدان پناه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قشم از صادرات ماهیان حرام گوشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان مالک یزدان پناه مدیر جهاد کشاورزی قشم با بیان اینکه در 12 ماهه سال جاری بالغ بر 700 تن انواع آبزیان حرام گوشت از این شهرستان صادر شده است گفت: خوشبختانه این میزان از صادرات بالغ بر یک میلیون دلار ارز آوری داشته است.

وی اظهارداشت : آبزیان صادر شده استان شامل ماهی مرکب ، یال اسبی و می باشد که توسط دو واحد از کارخانه های صنایع تبدیلی این شهرستان تولید و به کشورهای جنوب شرق آسیا به ویژه چین صادر شده است.

یزدان پناه تولید محصولات با کیفیت و صادرات محور را یکی از سیاست‌های سازمان جهادکشاورزی هرمزگان اعلام و تصریح کرد: صید، انجماد و بسته بندی ماهیان غیر ماکول که از نظر شرعی قابلیت مصرف در کشور را ندارند می تواند ارزآوری خوبی برای کشور و فعالان شیلاتی از جمله جامعه صیادی و کارخانه های بسته بندی و انجماد فعال در شهرستان را داشته باشد.

مدیر جهاد کشاورزی قشم با بیان اینکه در آینده نزدیک با توجه به راه اندازی خط جدید در دو واحد از کارخانه های موجود، صادرات خرچنگ نیز از شهرستان امکان پذیر می باشد گفت: انواع آبزیان شامل ماهی و میگو تحت نظارت کامل دامپزشکی و کارشناسان فعال در واحدهای تولیدی در طی روند صید یا پرورش، مراحل فرآوری و تولید پس از انجام آزمایش‌های لازم، مطابق با دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی کشور و پس از صدور گواهی سلامت ، از طریق بندر شهید رجایی به کشور‌های دنیا صادر می‌شوند.

گفتنی است، شهرستان قشم با دارا بودن 15 واحد فعال صنایع تبدیلی در حوزه های مختلف صنایع مرتبط با شیلات، سهم قابل توجهی در تولید محصولات شیلاتی را در استان هرمزگان دارد.