اخبار شهرستان‌ها

حاجی آباد ذخیره تصویر

آغاز برداشت ذرت از مزارع حاجی‌آباد/ پیش‌بینی می‌شود۷۰ هزار تن ذرت برداشت شود

مدیر جهاد کشاورزی حاجی آباد از آغاز فصل برداشت ذرت در اراضی زراعی حاجی‌آباد خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، محمد مرادی مدیر اداره جهادکشاورزی شهرستان حاجی‌آباد با اشاره به آغاز فصل برداشت ذرت از اراضی شهرستان حاجی‌آباد اظهارداشت: در سال زراعی جاری ۵ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی شهرستان حاجی آباد زیر کشت ذرت قرار گرفته است که این کشت از نیمه دوم تیرماه شروع و برداشت محصول نیز از اوایل آذرماه آغاز می‌شود. 

وی افزود: پیش‌بینی ما این است که از آغاز تا پایان فصل برداشت ذرت، ۷۰ هزار تن از این محصول در مزارع شهرستان برداشت شود که این میزان شامل ۳۰ هزار تن ذرت دانه‌ای و ۴۰هزار تن ذرت علوفه‌ای است. 

مدیر جهادکشاورزی حاجی‌آباد بیان‌کرد: میانگین برداشت ذرت دانه‌ای در هر هکتار، هفت هزار کیلوگرم است و این محصول علاوه بر تامین نیاز داخل استان به استان‌های همجوار، یزد، خراسان رضوی و تهران نیز ارسال می‌شود. 

مرادی، عنوان‌کرد: در سال زارعی جاری علاوه بر کاشت ذرت دانه‌ای ، ۸۰۰ هکتار  از اراضی شهرستان زیر کشت ذرت علوفه‌ای قرار گرفته است که میانگین عملکرد ذرت علوفه‌ای ۵۰ تن در هکتار است و برای سیلوی دامی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

وی خاطرنشان‌کرد: بیشترین سطح زیرکشت ذرت مربوط به دهستان طارم ،طاشکوییه ، آشکارا، شمیل و احمدی بوده و از مهمترین ارقام کشت شده می‌توان به سینگل کراس، میان رس و زود رس اشاره کرد.