اخبار شهرستان‌ها

پارسیان ذخیره تصویر

کارگاه آموزشی عشایر در زمینه آمادگی در برابر مخاطرات و بلایای طبیعی در پارسیان

برگزاری کارگاه آموزشی در زمینه آمادگی در برابر مخاطرات و بلایای طبیعی به عشایر منطقه لاور کناردان با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی و هلال احمر  شهرستان پارسیان و همچنین توزیع بسته های غذایی بین عشایر بمناسبت روز ملی عشایر و روستا در منطقه عشایری لاور کناردان شهرستان پارسیان . ( روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی پارسیان)

همچنین نشست با عشایر لاور کناردان شهرستان پارسیان با حضور مدیریت محترم جهاد کشاورزی، ریاست محترم هلال احمراین شهرستان و کارشناس مربوطه به مناسبت روز ملی عشایر انجام شد . 

در این نشست ،یعقوب دلدار مدیر جهاد کشاورزی تامین فوری آبرسانی به عشایر ، احداث و تامین مخزن سیار آب ، تعیین تکلیف مراتع،  تامین برق رسانی از طریق احداث شبکه ی برق و تهیه پنل های خورشیدی مورد تاکید قرار داده و مقررگردید از فردا با توجه به کمبود شدید آب با یک دستگاه تانکر آبرسانی انجام شود. دلدار افزود: ارائه هرگونه خدمات به عشایر منوط به شناسایی و صدور کارت تردد و به ثبت نام عشایر حداکثر تا پایان مهر ماه در سامانه ی مربوطه تاکید کرد و از عشایر خواستند در راستای ارائه ی خدمات بهینه هر چه سریع تر برای تشکیل تعاونی عشایر گام بردارند و در اسرع وقت نماینده ی عشایر به منظور پیگیری مسائل و مشکلات ایجاد شده به جهاد کشاورزی این شهرستان معرفی نمایند. لازم بذکر است که عشایر لاور جت شهرستان پارسیان  دارای ۳۰ خانه وار باجمعیت بالای  ۱۲۹ نفر و داری ۳۰۰۰ راس  واحد دامی میباشند.( روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان پارسیان)