اخبار شهرستان‌ها


در شهرستان میناب برگزاری مراسم گرامی داشت روز ملی گندم و نان در شهرستان میناب

به مناسبت ۳۱ فروردین ماه روز ملی گندم و نان، مراسم گرامیداشت این روز مهم در جهاد کشاورزی شهرستان میناب با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میناب، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب، بخشداران بخش های تابعه شهرستان، اعضای شورای آرد و نان شهرستان، رؤسای اتاق اصناف کشاورزی و اتاق اصناف بازاریان شهرستان، تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی، رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان و جمعی از کشاورزان و متصدیان واحدهای نانوایی شهرستان میناب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، در این مراسم نورزاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب به بیان اهمیت این روز مهم و تبیین اهمیت موضوع گندم و نان در سطح کشور پرداخت.

 وی در ادامه توضیحاتى در مورد موضوع مهم تولید محصول راهبردی گندم، تولید آرد و در نهایت موارد مصرف آن از جمله نان در کشور مطالبی را عنوان کرد.

 وی افزود: در کشور ما اهمیت تولید این محصول بیش از پیش مشهود است که مستلزم کار بر روی افزایش تولید در واحد سطح با استفاده از تکنولوژی روز، افزایش دانش کشاورزان با استفاده از آموزش و تغذیه صحیح محصول و مدیریت مزرعه جهت محقق شدن افزایش تولید می باشد.

وی در همین راستا به میزان سطح زیرکشت و تولید این محصول در شهرستان اشاره و عنوان کرد در طی ۲ سال اخیر سطح زیرکشت این محصول و تولید آن تقریبا حدود سه برابر سالهای قبل شده است که یک جهش بزرگی در این حوزه به حساب می آید به طوری که میزان تولید سالیانه گندم شهرستان میناب به حدود بین ۸ تا ۱۰ هزار تن افزایش یافته است.

 

 نورزاده در خصوص کیفیت آرد و نان تولیدی از اتاق اصناف بازاریان و رییس اتحادیه نانوایان و همه ی نانوایان شهرستان میناب خواست در زمینه افزایش کیفیت و جلوگیری از هدر رفت آرد و نان تولیدی اهتمام ویژه داشته و تمام تلاش خود را بکار گیرند تا واحدهای نانوایی نان را با کیفیت بهتری به مردم عرضه کنند.

در این مراسم تعدادی از کشاورزان، مسئولین حاضر در جمع و اعضای شورای آرد و نان شهرستان میناب به ارائه نقطه نظرات و پیشنهاد های خود در زمینه ی اهمیت گندم و نان و ایجاد بسترهای لازم جهت استمرار و افزایش تولید پرداختند.

بهرامی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میناب هم در این خصوص از مدیر جهاد کشاورزی و همکاران این مدیریت تقدیر و تشکر ویژه کرد و عملکرد مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میناب را در همه زمینه ها بالاخص در تولید گندم که مورد تاکید دولت مردمی آیت الله رئیسی می باشد را ستودنی دانست.

وی همچنین در این خصوص به بیان اهمیت موضوع در سال جهش تولید با مشارکت مردم پرداخت و از مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب خواست با همین  قدرت و اراده قوی در خصوص توسعه کشت و افزایش تولید در واحد سطح این محصول گام بردارد. نور زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب در پایان این مراسم از تعدادی از کشاورزان، گندمکاران پیشرو و تعدادی از واحدهای نانوایی که در زمینه تولید گندم و پخت و تولید نان با کیفیت و رعایت موارد در زمینه هوشمند سازی طرح ملی گندم و نان همکاری لازم را داشته اند و موارد مربوطه را رعایت نموده اند با اهدای لوح تقدیر قدردانی کرد.