اخبار شهرستان‌ها

حاجی آباد ذخیره تصویر

مانور مشترک ستاد تنظیم بازار به مناسبت هفته پدافند غیر عامل برگزار شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حاجی آباد از برگزاری مانور مشترک ستاد تنظیم بازار و نظارت بر اقلام اساسی خانوار و بازدید از فروشگاه های سموم کشاورزی در سطح شهرستان به مناسبت هفته پدافند غیر عامل خبر داد .

به گزارش روابط‌عمومی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، مهندس محمد مرادی مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان‌ حاجی‌آباد در این باره اظهار داشت : مانورهای انجام شده شامل مانور بازرسی از واحدهای خبازی و عرضه کننده نان، بازدید از مرغ فروشی ها ومیوه فروشی ها و همچنین بازدید از فروشگاه های سموم کشاورزی می‌شود .

وی افزود : هدف از اجرای این مانورتأمین به موقع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، قیمت گذاری کالاها ، نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی از مهمترین وظایف ستاد تنظیم بازار است که این اقدامات در راستای بهبود کسب و کار و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و کسب رضایت آنان انجام می گیرد. 

محمدمرادی با اشاره به اینکه آفت کش ها از نهاده های مهم چرخه تولید محصولات کشاورزی به شمار می روند بیان کرد : آفت کش ها نقش بسزایی در تولید محصول سالم، حفظ سلامت جامعه و محیط زیست و افزایش عملکرد محصولات و تامین امنیت غذایی دارند بنابراین کنترل این نهاده ها و برخورد با سموم غیر مجاز و تقلبی از جمله مواردی است که قابل چشم پوشی نیست.

 وی در پایان خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات غیرمسلحانه که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری و تاب آوری و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات ‌دشمن است، این مانور همزمان به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در شهرستان انجام شد ، چرا که پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی از عوامل موثر در توسعه پایداری و حفظ امنیت غذایی می باشد .