خبرها


معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ایجاد ۳۰۰۰ فرصت شغلی جدید در حوزه کشاورزی هرمزگان

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از ایجاد 3000 فرصت جدید شغلی با اجرای 800 طرح در حوزه کشاورزی استان با اعطای 6000 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان در استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مریم محمدزاده طی نشستی اظهار داشت: سال گذشته مطابق بند الف تبصره 18 بالغ بر  4 هزار و 380 میلیارد ریال در قالب 240 طرح، موفق به اخذ تسهیلات در بخش کشاورزی شده است.

وی در ادامه با تشریح طرح های رسیده به معاونت برنامه ریزی وسرمایه گذاری جهاد کشاورزی استان جهت اخذ تسهیلات افزود: از این طرح ها 55 درصد در زمینه ایجاد گلخانه، 26 درصد در بخش شیلات و آبزیان، 5 درصد صنایع تبدیلی و 14 درصد نیز در سایر موارد برای اخذ تسهیلات اقدام کرده اند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان در ادامه با اشاره به پرداخت تسهیلات سرمایه درگردش نهاده های دام و طیور و آبزیان تصریح کرد: با توجه به پیگیریهای صورت پذیرفته بالغ بر 1100 میلیارد ریال تسهیلات در قالب 500 طرح به متقاضیان در استان  پرداخت شده است.

محمد زاده همچنین از اعطای 6000 میلیارد ریال از محل اشتغال پایدار روستایی، صندوق توسعه ملی، منابع داخلی بانک و مشاغل خانگی خبرداد و تصریح کرد:  سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در راستای اشتغال زایی و کمک به اقتصاد خانواده گام های موثری در سال جاری برداشته است.

معاون برنامه ریزی و امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان با تشرف اهداف سازمان از تامین اعتبار و اعطای تسهیلات در بخش کشاورزی استان خاطر نشان کرد:  حمایت از توسعه بخش کشاورزی و کمک به تامین سرمایه گذاری و نقدینگی مورد نیاز متقاضیان از مهمترین اهداف تعریف شده در این حوزه است.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: مهمترین گام برای دریافت این تسهیلات دریافت مجوزهای مربوطه برای کسب ‌وکار از طریق جهاد کشاورزی است و سپس باید برای دریافت تسهیلات مذکور، در سامانه سیتا با آدرس (cita.maj.ir) ثبت نام کنید. بعد از ثبت‌نام و بارگزاری اطلاعات و فرم‌های خواسته شده در این پرونده متقاضی، در جلسه کمیسیونی که در جهاد کشاورزی تشکیل می‌شود مطرح شده و در صورت تایید در این مرحله، برای اخذ مبلغ موافقت شده وام به بانک ارسال خواهد شد.