خبرها


جلسه زکات با حضور مدیر کل زکات کشور در جهاد کشاورزی استان هرمزگان

جلسه زکات با حضور حاج اقا مهری ، مدیر کل زکات کشور در محل دفتر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان  ، حجت الاسلام والمسلمین حاج اقا شرفی،مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی هرمزگان. در جلسه زکات با حضور مدیرکل زکات کشور :
کلیه کارشناسان جهادکشاورزی مستقر در مراکز روستایی ، دوره اموزش عقیدتی زکات را گذرانده اند.
حجت الاسلام والمسلمین مهری ، مدیر کل زکات کشور در جلسه ای با ریاست سازمان جهاد کشاورزی :  جهاد کشاورزی به جهت عضویت در شورای عالی زکات کشور و وجود کشاورزان به عنوان مخاطبین اصلی ما و وزارت جهاد کشاورزی نقش محوری دارد
 ایشان با اشاره به احادیث و روایات اسلامی بر اهمیت پرداخت زکات و صدقه در اسلام تاکید کرد.
وی همچنین مصداق و نمونه حرکات  زیبای مردمی در کار خیر را یکی در زمان جنگ و یکی در مواسات ایام کرونا یاد کرد و افزود : بهتر است تا زمان مسولیت به ترویج این مهم بپردازیم.
حاج اقا مهری با اشاره به نقش و اهمیت جهادکشاورزی در ترویج فرهنگ زکات  افزود : باید درپهنه های کشاورزی این سخن که " پرداخت زکات دستوروفرمان خداوند تبارک است " ترویج شود واساسا هرجامعه ای که مردم خوبی ها را بدانند آن جامعه با شرف وبا عزت است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان : همه تلاش کنیم تا زکات درجامعه اسلامی نهادینه شود چراکه راه برون رفت از فقروبسیاری ازآسیب های اجتماعی با پرداخت این فریضه الهی است
در جلسه ای که با حضورحاج اقا مهری ، مدیر کل زکات کشور در محل دفتر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان برگزارشد ، مهندس علی باقرزاده همائی گفت : تبیین فریضه الهی زکات درجهاد کشاورزی هرمزگان  و بویژه شهرستان حاجی آباد به عنوان قطب تولید گندم استان ازسری ستاد راهبردی هیئت اجرایی زکات و حوزه نمایندگی ولی فقیه درسازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان انجام می شود. 
وی افزود : سه ملیون و پانصد هزارتن تولید محصولات کشاورزی اهمیت استان هرمزگان را در بخش کشاورزی نشان می دهد. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ادامه داد :  زکات باعث برکت مال می شود و توصیه شده است زکات مال پرداخت شود .
 وی اظهار کرد : یکی ازوظایف مهندسان ناظرومروجان را درکناروظیفه ترویج کشاورزی، ترویج و  فرهنگ سازی امرالهی زکات ذکرکرد وتصریح کرد : مهندسان پهنه ها باید با تاسی ازپیامبروائمه اطهارنشرو ترویج فریضه الهی زکات را سرلوحه کارخود قراردهند .