خبرها


درهمایش سراسری مدیران روابط عمومی‌های وزارت جهاد کشاورزی تاکید شد؛ مهندسی پیام و مدیریت محتوا از وظایف مهم روابط عمومی

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: روابط عمومی باید با در دست داشتن تمام ابزارهای رسانه ای و مجازی مهندسی پیام انجام دهد و مدیریت محتوا را بر عهده بگیرد.

به ‌گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، ساسان والی زاده سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی در همایش سراسری مدیران روابط عمومی‌های وزارت جهاد کشاورزی که به صورت ویدئوکنفرانس با مدیران روابط عمومی ادارت تابعه جهادکشاورزی استانها برگزار شد، اظهار کرد: وظایف روابط عمومی باید شامل نظام یکپارچه اطلاعات، سواد رسانه ای، نهضت تولیدمحتوا، مدیریت و مهندسی محتوا باشد.

وی افزود: نقش روابط عمومی مدیریت ارتباطات انسانی و رسانه ای است و این بخش باید با ایجاد انگیزه، سرعت تصمیم سازی را افزایش دهد و یک پاسخ رسانه ای به مشکلات باشد.

والی زاده تاکید کرد: روابط عمومی مدیریت بحران ها را برعهده دارد و می تواند با جریان سازی و ایجاد کمپین ها شرایط را مدیریت کرده و خوراک رسانه ها را تامین کند.

وی با اشاره به این که روابط عمومی باید از همه ابزارهای رسانه ای و مجازی استفاده کند، خاطرنشان کرد: روابط عمومی باید با در دست داشتن تمام ابزارهای رسانه ای و مجازی مهندسی پیام انجام دهد و مدیریت محتوا را بر عهده بگیرد.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی افزود: روابط عمومی باید مدیریت اخبار منتشر شده و نحوه رسیدن اخبار به مخاطبان را در نظر بگیرد.

والی زاده با اشاره به شعار سال گفت: در سال جهش تولید بایستی دستآوردها و خدمات نظام و دولت بیان هنرمندانه رسانه ای و اطلاع رسانی  شود.

در پایان این همایش، روابط عمومی های سازمان های جهاد کشاورزی استان‌های آذربایجان شرقی، فارس، سیستان و بلوچستان، قزوین و مرکزی به عنوان روابط عمومی های برتر و در بخش سازمان ها و شرکت های تابعه، روابط عمومی های سه سازمان دامپزشکی کشور، شیلات ایران و جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به ترتیب اول تا سوم شدند.

 

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی نیز در این همایش گفت: روابط عمومی باید وکیل مدافع سازمان در خارج از آن و مدعی‌العموم مردم در داخل سازمان و وسیله‌ای برای تغییر در افکار عمومی باشد.

وی افزود: در دنیا تحولات بسیاری ایجاد شده و در میان این تحولات موضوع ارتباط بشری برجسته‌ترین موضوع است.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی تقوی ادامه داد: ارتباطات، مردم سراسر جهان را به یکدیگر بسیار نزدیک کرده به نحوی که گویا انسان ها در زیر یک سقف زندگی می کنند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: مک لوهان از اندیشمندان این حوزه در رابطه با ارتباطات می‌گوید: «دنیا در پرتو ارتباطات به یک دهکده جهانی تبدیل شده است.»

وی افزود: انسان امروز بیش از هر زمان به ارتباطات نیازمند است.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی تصریح کرد: فناوری پیشرفته ارتباطات زندگی بشر را تسخیر کرده است و امروز با این ابزار نوین ارتباطی می توان هویت یک ملت مستقل را مخدوش کرد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تاریخچه روابط عمومی در جهان و ایران گفت: تاریخ روابط عمومی از اواخر قرن ۱۸ و اوایل انقلاب صنعتی ایجاد شد و در ایران هم به تقلید از غرب در شرکت نفت ایران و انگلیس روابط عمومی به وجود آمد که اول با نام تبلیغات از پالایشگاه آبادان شروع شد.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی با اشاره به این که ابوالقاسم حالت و نطقی اولین بنیانگذاران روابط عمومی در ایران هستند، به نقل از حمید مولانا در رابطه با تعاریف روابط عمومی عنوان کرد: روابط عمومی در واقع رابط بین سازمان‌ها و مردم است که اهداف سازمان‌ها را برای مردم تشریح می‌کند و عکس‌العمل مردم را به سازمان ها انتقال می دهد.

وی افزود: یحیی کمالی‌پور از دیگر اندیشمندان حوزه روابط عمومی می گوید: «روابط عمومی نوعی مدیریت بوده که هدف آن ایجاد رابطه بین اعضای بیرونی و درونی یک سازمان است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: روابط عمومی باید وکیل مدافع سازمان در خارج از آن و مدعی‌العموم مردم در داخل سازمان و وسیله‌ای برای تغییر در افکار عمومی باشد اما اشتباهات مدیران سازمان ها را نمی توان توسط روابط عمومی مرتفع کرد.

وی افزود: روابط عمومی انواع مختلفی دارد که به تبلیغ گرا، اطلاع گرا، سنت‌گرا، فنی گرا، نامتقارن و متقارن تقسیم می شود.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی خاطرنشان کرد: روابط عمومی باید افکار عمومی که در ارتباط با دستگاه های خود باشد را بدون پیش داوری تجزیه و تحلیل کند و در اختیار مدیران سازمان قرار دهد؛ همچنین باید آگاهی دهنده باشد نه آگهی دهنده اما برخی روابط عمومی ها در حال حاضر تنها آگهی دهنده هستند.

وی با اشاره به این نکته که روابط عمومی باید سواد رسانه ای داشته باشد، اذعان کرد: یکی از مشکلات روابط عمومی ها، حرفه‌ای نبودن و به روز نبودن آنها است.