خبرها


معاون بهبود تولیدات دامی  جهاد کشاورزی استان هرمزگان: مرغ مازاد تولیدکنندگان استان خریداری می شود

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت : در پی شیوع بیماری کرونا در پایان سال و کاهش عرضه و تقاضای مصرف گوشت مرغ ، مرغ مازاد تولید کنندگان خریداری و ذخیره سازی می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان طهماسب غلام پور گفت : توسط بیش از 250 واحد مرغ گوشتی فعال در استان  در سال گذشته بالغ بر 37هزار تن گوشت مرغ تولید شده است که این مقدار تولید در مقایسه با تولید سال ما قبل آن 4 هزار تن افزایش تولید را نشان می‌دهد.
وی افزود : متاسفانه در پی شیوع بیماری کرونا در پایان سال ۹۸ وضعیت عرضه و تقاضای مصرف گوشت مرغ دچار چالش شد و همین امر موجب کاهش قیمت مرغ گردید، در همین راستا با هماهنگی مجموعه دستگاه‌های ذیربط شامل حوزه تنظیم بازار استان ، مجموعه استانداری  و شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به خرید مرغ مازاد واحدهای تولیدی از پنجم فروردین ۹۹ به بعد شده است.
غلام پور  ادامه داد ؛ به منظور جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان مرغ گوشتی ظرف پنج روز گذشته بیش از 42 تن مرغ مازاد خریداری شده و بر اساس سیاستهای ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی و استانداردهای لازم ، ذخیره سازی شده است.
معاون  سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان با بیان اینکه در روزهای آینده نیز مازاد مرغ تولیدی از تولیدکنندگان خریداری و ذخیره‌سازی خواهد شد، اظهار کرد:  بخشی که نیاز است بطور مرتب و به صورت مرغ گرم با فعالیت مستمر کشتارگاهها ، واسطه های مربوطه و همچنین همکاران ما در سطح شهرستان ها وارد بازار مصرف می شود.
غلام پور با اعلام اینکه همکاران ما در شهرستانها به عنوان ناظر کشتارگاه ها به صورت شبانه حضور داشته و فعال هستند، خاطرنشان ساخت : تنظیم بازار شهرستان ها با مسئولیت فرمانداری‌ها، فعالیت کشتارگاه‌ها را رصد می نمایند و امیدوار هستیم این کاهش قیمت که به علت کاهش کشش بازار و تقاضا حاصل شده است با خرید و ذخیره سازی گوشت مرغ مازاد تولیدی، بازار قیمت را تنظیم و ضرر و زیان حاصل از این موضوع را جبران نماید.
وی با اشاره به موضوع نهاده ها تصریح کرد: به منظور تامین نهاده‌های مورد نیاز تولید کنندگان طی مکاتبات انجام شده با وزارت جهاد کشاورزی اقدامات خوبی انجام شده ، ذرت و سویا مورد نیاز مرغداران و همچنین جو مورد نیاز دامداران تامین گردیده است.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان هرمزگان در پایان بیان داشت : کشتارگاههای استان در ایام تعطیلات نوروزی به صورت کشیک فعال بوده و تا پایان ۱۶ فروردین به صورت صددرصد مجموعه کشتارگاه‌های استان فعال خواهند بود تا نیاز استان را تامین نموده و هم اینکه در امر ذخیره سازی مرغ مازاد تولیدی نگرانی تولیدکنندگان را مرتفع نماییم.