خبرها


طرح ۶۲ هکتاری سامانه نوین آبیاری در بندر خمیر افتتاح شد

همزمان با پنجمین روز از دهه فجر، طرح 62هکتاری سامانه نوین آبیاری با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان در بندر خمیر به بهره برداری رسید.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر، طرح 62هکتاری سامانه نوین آبیاری با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری هرمزگان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی،  فرماندار بندر خمیر و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

محمد ناصری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندر خمیر در حاشیه این مراسم، حجم عملیات اجرائی این پروژه را ۶۲ هکتار و اعتبار این پروژه را بالغ بر پنج میلیارد و 170میلیون ریال عنوان کرد و گفت: ۸۵ درصد هزینه این پروژه از محل کمک بلاعوض دولت تأمین و ۱۵ درصد آن توسط کشاورزان پرداخت شده است.

ناصری افزود: با اجرای این پروژه تمامی اراضی زراعی این شهرستان به سیستم نوین آبیاری تحت فشار تجهیز و سالیانه بیش از ۱۴ میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی  و راندمان آبیاری افزایش خواهد یافت.

مدیر جهاد کشاورزی بندر خمیر همچنین از کشاورزان این شهرستان به علت رعایت الگوی کشت و صرفه جویی در مصرف منابع آبی قدردانی کرد.