بازدید گروه جهادی بسیج مهندسین کشاورزی از شهرستان قشم

گروه جهادی بسیج مهندسین کشاورزی از مزارع و دامداری های روستاهای شهرستان قشم بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قشم، مدیر جهاد کشاورزی قشم تصریح کرد: این بازدید با هدف توسعه اشتغال، ارائه آموزش‌های لازم در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، رفع و تسهیل مشکلات روستاییان و تقویت روحیه جهادی و سازندگی در بخش کشاورزی انجام شد.

وی افزود: این برنامه با حضور مسئول بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان قشم، اعضای بسیج مهندسین کشاورزی، معاون اداره شیلات، معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، کارشناس ترویج کشاورزی، کارشناس آب و خاک جهاد کشاورزی و کارشناس اداره دامپزشکی شهرستان قشم انجام گردید.

مدیر جهاد کشاورزی قشم خاطرنشان کرد: گروه جهادی بسیج مهندسین کشاورزی با حضور در یکی از  دامداری های واقع در روستای کوشه از تولیدات لبنیاتی(شیر ماست و..) این دامداری بازدید و سپس یک دوره آموزشی در خصوص بیماری تب کریمه کنگو با حضور دامداران این روستا برگزار شد.

وی اضافه کرد: این گروه همچنین از مزرعه شترمرغ در روستای جی جیان بازدید کردند و توصیه های لازم بهداشتی توسط کارشناس دامپزشکی به صاحب مزرعه داده شد.

یزدان پناه تشریح کرد: در روستای کورزین با حضور دهیار روستا از یکی از باغات نخیلات که با جایگزینی نهال های کشت بافت یارانه دار احیاء شده بازدید صورت گرفت و توصیه های لازم در خصوص تغذیه نهال های تازه کشت شده و روش مناسب آبیاری توسط کارشناسان انجام گردید.