خبرها


برگزاری دومین جلسه شورای هماهنگی بخش کشاورزی بشاگرد

دومین جلسه شورای هماهنگی بخش کشاورزی بشاگرد با حضور مدیر جهاد کشاورزی، مسئولین ادارات تابعه، امام جمعه، معاون فرماندار، بخشداران گوهران، مرکزی، گافر و پارامون، مسئول صندوق کار آفرینی امید و مسئولین شورای های اسلامی بخش ها در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد، احمدی در این جلسه اظهار کرد: ملی بودن 90 درصد اراضی زیرکشت شهرستان که دارای سابقه بیش از 50 سال دارد مانع از اجرا طرح های گلخانه ای و آبیاری تحت فشار می باشد.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات اساسی باعث کندی و عدم اجرای طرح های اولویت دار و کلیدی ابلاغی سازمان در بشاگرد می شود خاطرنشان کرد: کوچک بودن اراضی (کمتر از ربع هکتار) در اثر تقسیمات مورثی، عدم وجود منابع آبی پایدار و زیر زمینی، نداشتن جاده دسترسی به اراضی به علت کوهستانی بودن و عدم استقرار بعضی از ادارات در شهرستان مانع توسعه بخش کشاورزی در این شهرستان بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی بشاگرد تصریح کرد: به میزان 6 هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی شناسایی شده است که در صورت احداث سد با توجه به بارندگی های  موسمی تابستانه مشکل بیکاری 52 درصد از جوانان شهرستان مرتفع و باعث رونق کشاورزی و دامپروری و افزایش تولید ملی خواهد شد.

احمدی با اشاره به سایر طرح های اولویت دار شهرستان گفت: اراضی 2000 هزار هکتاری پایین دست سد جگین که مستعد کشاورزی است احیا خواهد شد و برای فاز اول جهت احیا 700 هکتار از آن درخواست تخصیص آب کردیم که موجب موافقت اولیه مسئولین شرکت آب منطقه ای استان شده است.

وی اضافه کرد: در صورت اعلام تخصیص آب؛ در شهریور ماه سال جاری زمینه آماده سازی کشت محصولات برای اولین بار فراهم و برای تعداد 1400 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.