خبرها


افتتاح اولین بازارچه محصولات صندوق خرد زنان روستایی در قشم

مدیر جهاد کشاورزی قشم گفت: اولین بازارچه محصولات صندوق خرد زنان با همکاری دفتر اقتصادی فرمانداری شهرستان قشم و با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان در مجتمع الماس قشم افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قشم، یزدان پناه تصریح کرد: با توجه به اهمیت دسترسی زنان روستایی به منابع مالی رسمی و تحقق کسب و کارهای پایدار صندوق های خرد تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: این مدیریت تاکنون 8 صندوق خرد زنان روستایی در روستاهای (کورزین، تنبان، برکه خلف، دهخدا، طولا،سوزا،هفت رنگو، طبل) با هدف حمایت از افراد توانمند و کارآفرین واجد شرایط در ایجاد کسب و کارهای خرد برگزار کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی قشم افزود: در این 8 صندوق بالغ بر 262 نفر از زنان روستایی با میزان سرمایه در گردش یک میلیارد و 490 میلیون ریال عضویت دارند.

وی با اشاره به اعطای تسهیلات 900 میلیون ریالی از صندوق کار آفرینی امید به صندوق های خرد زنان روستایی اظهار کرد: طرح های عمده ای شامل 8 کارگاه خیاطی، 8 کارگاه صنایع دستی و 20 کارگاه دام سنتی ،2 کارگاه پروش قارچ ، 8 کارگاه شیرینی پزی و ترشی سازی ،20 اقامتگاه بومگردی و غیره به مرحله اجرایی رسیده است.

یزدان پناه اضافه کرد: غرفه های این نمایشگاه شامل دو بخش صنایع دستی و غذاهای سنتی می‌باشد.

وی در پایان گفت: هدف از افتتاح نمایشگاه استفاده از ظرفیت های بومی و نقش آفرینی موثر زنان در اقتصاد شهرستان و کمک به معیشت خانوار های روستایی می‌باشد.