خبرها


۳۵ هکتار از اراضی باغی و جنگلی میناب طعمه حریق شد

آتش سوزی 19 ساعنه در میناب بیش از یک هزار و 450 اصله درخت مثمر و جنگلی را در سطح 35 هکتار از بین برد.  

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی میناب، مدیر جهادکشاورزی میناب با اشاره به آتش سوزی روزهای گذشته گفت: آتش‌سوزی دو روز گذشته بیش از 780 اصله درخت مثمر و غیر مثمر را از بین برد.

محمد سالاری میزان خسارت واردشده به این باغات را بالغ‌بر 4 میلیارد و 750 میلیون ریال برآورد کرد و افزود: در این آتش‌سوزی 150 اصله درخت انبه، 400 نفر نخل، 200 درخت مثمر و غیر مثمر لیموترش، 60 اصله درخت گواوا و 20 درخت لیموشیرین از بین رفته است.

وی با تأکید بر ضرورت بیمه محصولات کشاورزی، خاطرنشان کرد:در این شرایط بهترین کار؛ بیمه کردن محصولات زراعی و کشاورزی است تا در صورت بروز خسارت‌های احتمالی بیمه بتواند پشتیبان و حامی کشاورزان و باغداران باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب نیز، گفت: در این آتش‌سوزی که روستاهای شهوار، جانشینی و کنتکان را در برگرفته بود بیش از  670 اصله درخت جنگلی را از بین برد.

خسرو بهرامی نژاد، اظهار کرد: میزان ریالی خسارت واردشده به درختان جنگلی نظیر کهور ایرانی و کرت محلی به تعداد 40 اصله، سمر (کرت دریایی) به تعداد 500 اصله و کرت محلی به تعداد 30 اصله به بیش از 6 میلیارد و 150 میلیون ریال می‌رسد.

رئیس ایستگاه آتش‌نشانی میناب با اشاره به جزئیات این آتش سوزی، گفت: ساعت 14:05 روز شنبه با اعلام این حریق بلافاصله اولین گروه برای مهار آتش به محل موردنظر اعزام شد.

موسی خبر، افزود: با توجه به گستردگی حجم آتش تمامی نیروهای شیفت و غیر شیفت در محل حاضر شدند و از ایستگاه‌های سندرک، تیرور، دهو، کردر و کریان نیز با 3 دستگاه لودر درخواست کمک شد.

وی، اظهار کرد: آتش در ساعت 45 دقیقه بامداد  مهار شد و عملیات پاکسازی مکان آتش‌سوزی با گذشت 19 ساعت تا ساعت 10:30 روز بعد ادامه داشت.