خبرها


خرید ۴۵ هزار تن گندم از کشاورزان هرمزگانی

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت: در سال زراعی گذشته 2 هزار تن کلزا و 45 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس امیری زاده با اشاره به خرید تضمینی گندم و کلزا از کشاورزان افزود: تاکنون 60  درصد از «گندم» و 90 از درصد از «کلزا» سطح مزارع هرمزگان برداشت شده است.

وی تصریح کرد: پول کشاورزانی که در سامانه نوین خرید گندم و کلزا ثبت نام کردند در حال پرداخت می باشد.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: سطح زیرکشت سبزی و صیفی جات در سال زراعی گذشته 52 هزار هکتار و عمدتا گوجه، بادمجان، پیاز، هندوانه و فلفل می باشد.

وی با بیان اینکه تقریبا به پایان برداشت محصولات صیفی در همه شهرستانهای استان رسیده ایم تشریح کرد: برداشت هندوانه، گرمک و سیب زمینی در شهرستان حاجی آباد تا اواسط خردادماه به پایان  می رسد.

امیری زاده با اشاره به برنامه مدیریت زراعت استان جهت اصلاح الگوی کشت در سال زراعی جدید تاکید کرد: در سال زراعی جدید سطح زیرکشت محصولات پر مصرف آبی کاهش می یابد و با محصولات کم مصرف آبی جایگزین می شود.

وی با اشاره به مزایای طرح کاهش سطح زیرکشت محصولات پرمصرف آبی برای کشاورزان گفت: این طرح موجب افزایش عملکرد در واحد سطح، افزایش بهره وری و کاهش هزینه تولید کشاورزان می شود.