توسعه روستا ها باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد

روستا ها بستر تولیدات محصولات کشاورزی هستند و مهمترین منابع از جمله آب ، خاک و نیروی انسانی در روستاها ی استان وجود دارد و این امر ضرورت توجه به توسعه این مناطق را بیشتر می کند.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : یکی از مهمترین سیاست های سازمان جهاد کشاورزی در سالجاری آنالیز کردن و امکان سنجی ظرفیت های روستا ها با هدف توسعه آن ها می باشد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار ورابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، ناصر حیدری پوری در نشست شورای هماهنگی مدیران  در بندرعباس افزود : در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران 15مهرماه به عنوان روز روستا و عشایر ثبت شده که این روز بهترین فرصت برای شناخت  ظرفیت های روستا های استان می باشد.

وی تصریح کرد: باید با برنامه ریزی مناسب ظرفیت های هر روستا را بر اساس شرایط جغرافیایی آن روستا  شناسایی کرد .

حیدری پوری عنوان کرد : روسای جهاد کشاورزی استان باید موضوعاتی همچون اشتغال پایدار ، امید و تحرک در کار و تلاش  و توسعه روستا ها را بررسی و بر اساس آن برنامه ریزی نمایند.

وی با بیان اینکه مدیریت جدید استان ( استاندار ) نیز برای فعالیت های کشاورزی خواستار برنامه شده است، تاکید کرد: مدیران جهاد کشاورزی سراسر استان علاوه بر برنامه ریزی فعالیت های کشاورزی باید برای پیشبرد سایر سیاست های وزارت جهاد کشاورزی نیز  بیش از پیش کار و تلاش نمایند.

حیدری پوری از آماده بودن برنامه های محرک توسعه در استان خبر داد  و اظهار داشت : به زودی برنامه محرک توسعه به  مراکز جهاد کشاورزی اعلام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد : روستا، تعاون  و اشتغال پایدار از دیگر برنامه هایی است که در اولویت سازمان جهاد کشاورزی قراردارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه ارتقاء بهره وری و کیفیت بخشی به تولیدات از مهمترین اهداف سازمان جهاد کشاورزی است اذعان کرد : مدیریت دانش ، آموزش ، انتقال دانش تجربی به بهره برداران  و مستند سازی فعالیت های کشاورزی از دیگر برنامه های سازمان جهاد کشاورزی می باشد.

حیدری پوری با بیان اینکه فصل کشت پاییزه در استان آغاز شده گفت : سالیانه حدود 500 میلیون نشاء سبزی و صیفی در استان کشت می شود .

وی تاکید کرد : باید برای تسهیل فعالیت های کشاورزی و تامین نهاده ها ، بذر ، کود ، ماشین آلات مورد نیاز کشاورزان برنامه ریزی مناسب داشته باشیم.

حیدری پوری گفت : هرمزگان در تولید محصولات خارج از فصل در کشور رتبه برتر را دارد.

وی افزود : توصیه می کنم که  مدیران مراکز جهاد، کارشناسان و مسئولان حوزه کشاورزی خدمت کردن به مردم وکشاورزان را به دور از مسایل سیاسی انجام دهند  و فقط  برای رضای خدا کار کنند که این همان روحیه جهادی می باشد.