Hormozgan Agriculture of Jahad


ناصر حیدری پوری
riasat@hormozgan-agri-jahad.irinfo@hormozgan-agri-jahad.irوضعیت آب و هوای امروز و فردا
بندرعباس


دمای فعلی: 32 C°
طلوع آفتاب: 6:05 am
غروب آفتاب: 7:34 pm

سه شنبه
حداقل دما: 30 C°
حداکثر دما: 39 C°


چهار شنبه
حداقل دما: 29 C°
حداکثر دما: 39 C°


پنج شنبه
حداقل دما: 30 C°
حداکثر دما: 39 C°


جمعه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 40 C°


شنبه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 39 C°فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

نمایش بر حسب تاریخ از الی


هرمزگان هفتمین تولید کننده خرما در کشور


   148 هزار تن خرما سالانه از بیش از37 هزار هکتار نخلستان برداشت می شود . به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، ناصر حیدری پوری ، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: با شروع شدن فصل برداشت خرما از نخلستان ها آغاز می شود . خرما از میوه های مهم استان می باشد. هرمزگان به لحاظ کشت نخیلات رتبه چهارم .و ازحیث تولید محصول رتبه هفتم را در کشور به خود اختصاص داده است. ناصر حیدری پوری افزود:این استان از جمله استان های کشور است که پنج ماه از سال را به برداشت انواع خرما سپری می کند . برداشت خرما در هرمزگان از تیر ماه با گونه خرمای آل مهتری میناب آغاز شده است ودر آبان با خرمای پیارم حاجی آباد به پایان می رسد . حیدری پوری رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان می گوید : سطح نخلستان های هرمزگان 37 هزارو898 هکتار است که پیش بینی می شود امسال بیش از 148 هزار تن خرما ...
برگزاری دوره آموزشی پرورش مرغ بومی در بندر خمیر


در راستای عملیاتی نمودن اسناد و سیاستهای اقتصاد مقاومتی با همکاری ناحیه مقاومت بسیج دوره آموزشی ،پرورش مرغ بومی در شهرستان بندرخمیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ،علی ملائی ماران گفت: در این دوره آموزشی علاقمندان  با نحوه تولید تخم مرغ و جوجه یک روزه با مراحل پرورش مرغ ،جوجه کشی ،تغذیه و بیماریهای شایع مرغ بومی آشنا شدند.

وی افزود: این دوره آموزشی با حضور 70 نفر از علاقمندان در یک دوره 6ساعته برگزار شد.

ملائی ماران تصریح کرد:نحوه فضاسازی ،اهمیت استفاده از خواص مرغ و تخم مرغ ، ،نحوه ضدعفونی و استفاده از مکملها وروش های تشخیص و جداسازی مرغ های بیمار از مرغ های سالم از دیگر موارد آموزشی این دوره را تشکیل می داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاسک خبر داد:
صادرات محصولات کشاورزی از جاسک به کشور عمان


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاسک از صادرات محصولات کشاورزی این شهرستان به کشور عمان خبر داد وافزود:از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 10 هزار تن محصولات کشاورزی به کشور عمان صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، مهندس علی انتظارالمهدی گفت: بیش از 10هزار تن محصولات کشاورزی از قبیل هندوانه، خربزه،پیاز ، فلفل دلمه، فلفل قلمی ،بادمجان،چغندر،کلم پیچ،خیار سبز...از طریق اسکله بندرجاسک بارگیری و به مقصد کشور عمان صادر شده است.

انتظارالمهدی تصریح کرد: کار صادرات بصورت روزانه و پس از صدور گواهی بهداشت نباتی توسط مدیریت شهرستان انجام می شود.

وی افزود:شهرستان جاسک از موقعیت مناسبی جهت صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای حاشیه خلیج فارس برخوردار است.


هرمزگان مستعدترین نقطه کشور برای کشت میوه های گرمسیری


مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: استان هرمزگان مستعدترین نقطه برای کشت میوه های گرمسیری می باشد که با اجرای طرح توسعه باغات در این زمینه دوهزارو800هکتار باغ انبه ، 800هکتارباغ کنار ، 200 هکتار چیکو، 200هکتار گواوا ایجاد شده است. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، سید امیر حمزه بهاری اظهار داشت: با اجرای طرح کشت جایگزین لیموترش مبتلا به بیماری جاروک، با استفاده از میوه های گرمسیری شامل : انبه ، کنار ، چیکو، گواوا بیش از30 هکتار به وسعت باغهای این استان افزوده شد. وی تعداد نهالستانهای مجوزدار این استان را 12واحد عنوان کرد و گفت: تولید نهال میوه های گرمسیری به خصوص انبه در شهرستان های رودان و میناب انجام می شود. بهاری وسعت باغهای انبه هرمزگان  را دو هزارو800 هکتار با تولید سالانه نزدیک به 21 هزار تن ذکر کرد که رتبه اول تولید این محصول در ...
هرمزگان رتبه نخست تولید محصول سالم در کشور


معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: سال زراعی از مهر ماه شروع و تا شهریور ماه  سال آینده ادامه دارد، وی افزود: در سال زراعی 93-92 با 160هزار هکتار سطح زیر کشت بیش از 300هزار تن محصول از سطح استان برداشت شد. وی خاطر نشان شد: از 20هزار هکتار  در استان که تحت نظارت قرار گرفته 15هزارهکتار  به عنوان محصول سالم شناسایی شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، طهماسب غلامپور ابراز داشت:محصول سالم محصولی است که در تولید آن از سموم دفع آفات نباتی و کودهای شیمیایی استفاده نمی شود یا دارای حد مجاز باقیمانده آفت کشها و عناصر و سموم شیمیایی است. وی افزود: در سال گذشته از بیش از 150هزار تن محصول تولید شده 8هزارتن بعنوان محصول سالم عنوان شد. معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: گوجه فرنگی ، بادمجان ، فلفل، خیار ، سبزی  ...باحضور معاون وزیر ، استاندار هرمزگان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی :
رئیس جديد سازمان جهادکشاورزی هرمزگان معرفی شد


طي حكمي از سوي وزير جهادكشاورزي و با حضور مهندس «جوادی» معاون وزير جهادكشاورزي،مهندس علنقی صالحی توديع و مهندس حیدری پوری به عنوان رئیس جديد سازمان جهادکشاورزی هرمزگان معارفه شدند .   به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد كشاورزي هرمزگان ، در آيين توديع و معارفه رئیس سابق و جديد سازمان جهادکشاورزی هرمزگان كه با حضور معاون وزير جهاد كشاورزي ،استاندار هرمزگان، نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد. نماینده وزیر جهادکشاورزی ،محمدعلی جوادی در آیین تودیع و معارفه روسای سابق و جدید سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از وجود مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و تجاری، راههای آبی، ریلی، هوایی و جاده ای، فولاد، شیلات ، کشاورزی و همچنین بزرگ ترین بنادر کانتینری و مسافری کشور بعنوان پتانسیل های اصلی این استان نام برد. وی در ادامه از کشاورزی ...مدیر جهادکشاورزی شهرستان پارسیان تشریح کرد:
آماده سازی اراضی جهت کاشت گوجه فرنگی در پارسیان شروع شد


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارسیان از آماده سازی اراضی جهت کاشت گوجه فرنگی در این شهرستان خبر داد و افزود: پارسیان از نظر سطح زیر کشت گوجه فرنگی در استان دارای رتبه کشت می باشدو هرساله معادل دوهزار هکتار از اراضی کشاورزان به زیر کشت این محصول می رود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، یعقوب دلدار تصریح کرد: در سال گذشته قسمتی از برداشت گوجه فرنگی شهرستان پارسیان با شهرستانهای همجوار هم زمان شده بود امسال کشاورزان تصمیم گرفتند کاشت نشاء کار شخم و آماده نمودن اراضی را از سال گذشته زودتر شروع کنند.

دلدار ابراز داشت: پارسیان دارای 230دستگاه تراکتور نیمه سنگین و سبک می باشد که کار شخم چهار هزار هکتار از اراضی را جهت کاشت محصولات زراعی از جمله گندم ، جو، هندوانه، خیارسبز، خربزه ، طالبی ، گرمک ، بادمجان و سایر محصولات جالیزی انجام می دهد.

 

مدیر جهاد کشاورزی بستک خبر داد:
برداشت رطب از نخلستانهای شهرستان بستک آغاز شد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک از آغاز برداشت رطب از نخلستانهای بستک خبر داد و افزود: پیش بینی می شود در سالجاری چهارهزارو 900 تن رطب برداشت شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، عباس مویدی گفت: سطح زیر کشت نخیلات در این شهرستان یک هزارو 820 هکتار می باشد ، وی با اشاره به اینکه تولید رطب در بستک علاوه بر مصرف در خود شهرستان به شهرستانهای همجوار و استان فارس و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.

مویدی تصریح کرد: هر ساله میزان یک هزارو 500 تن خرما بصورت خارک و رطب از نخلستانها برداشت و روانه بازار می شود.

وی با بیان اینکه برداشت رطب در این شهرستان از ارقام زودرس نظیر بیشی و خنیزی از اواسط تیرماه شروع می شود و با برداشت ارقام دیررس نظیر خصاب و هلالی در بهمن ماه خاتمه می یابد.


فعالیت 12 مرغداری در شهرستان سیریک


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیریک گفت:12 مرغداری در این شهرستان با 10درصد تا100 درصد در حال فعالیت می باشند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،سیدرضا امیری زاده افزود:این شهرستان هم اکنون دارای 12 واحد مرغداری با ظرفیت هر مرغداری 20هزار قطعه جوجه ریزی در هر دوره و تولید 200 تن گوشت سفید در سال می باشد.

امیری زاده اضافه کرد: این تعداد مرغداری در سیریک زمینه اشتغال 5 نفر بطور مستقیم و 5 نفر بطور غیر مستقیم در هر مرغداری را فراهم میکند.

وی با بیان اینکه برای ایجاد بستر لازم در توسعه بخش کشاورزی ، طرح های زیادی در زمینه های مختلف در دست اقدام است،اظهار داشت: توجه به ارتقای سطح کمی و کیفی تولیدات دامی وکشاورزی ، می تواند گام مهمی در رسیدن به خودکفایی کامل اقتصادی باشد.

 


هرمزگان مستعد پرورش گیاه آلو ورا ( صبر زرد)در کشور


مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: هرمزگان به علت داشتن شرایط مناسب اقلیمی و آب و هوایی از نظر سطح زیر کشت  دومین خاستگاه مستعد پرورش گیاه آلو ورا ( صبر زرد) پس از استان بوشهر است. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان سید امیر حمزه بهاری اظهار داشت :امسال به ازای هر هکتارسطح زیر کشت 90 تا 100تن برگ گیاه آلوئه ورا برداشت شد، که با توجه به وسعت زمینهای اختصاص یافته، امسال میزان تولید این گیاه در استان کاهش داشت ، وی علت کاهش را نبود صنایع فرآوری عنوان کرد. بهاری اظهار کرد: هم اکنون 60 هکتار زمین در هرمزگان زیر کشت گیاه آلو ورآ قرار دارد که عمده کشت در پارسیان می باشد و از دیگرمناطق کشت در استان  می توان سیریک ، بندرعباس ، میناب را نام برد.  وی افزود: در صورت کشت و توسعه مزارع گیاه آلو ورآ با استفاده از روش های نوین از جمله آبیاری قطره ای در هرمزگان ...نمایش 1 الی 10 از مجموع 1796 مطلب
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پایگاه اطلاع رسانی دولت
درگاه خدمات الکترونیکی دولت
پرتال تکریم ایران
پرتال وزارت جهاد کشاورزی
سامد (مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری)میزان رضایتمندی از نحوه ارائه خدمات سازمان جهادکشاورزی به مراجعین را چگونه ارزیابی می کنید؟

تعداد اخبار: 1796 خبر
تصاویر گالری عکس: 63 عکس
بازدید امروز: 722
بازدید دیروز: 3479
کل بازدیدکنندگان: 5264482
افراد آنلاین: 63© تمام حقوق این سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.
www.hormozgan-agri-jahad.ir / www.h-a-j.ir / www.hormozgan-agri-jahad.com
پیاده سازی، پشنیبانی و بروز رسانی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات