Hormozgan Agriculture of Jahad


علينقي صالحي
riasat@hormozgan-agri-jahad.irinfo@hormozgan-agri-jahad.irوضعیت آب و هوای امروز و فردا
بندرعباس


دمای فعلی: 40 C°
طلوع آفتاب: 5:59 am
غروب آفتاب: 7:32 pm

جمعه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 38 C°


شنبه
حداقل دما: 30 C°
حداکثر دما: 37 C°


یک شنبه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 37 C°


دو شنبه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 37 C°


سه شنبه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 39 C°فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

نمایش بر حسب تاریخ از الی

باحضور معاون وزیر ، استاندار هرمزگان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی :
رئیس جديد سازمان جهادکشاورزی هرمزگان معرفی شد


طي حكمي از سوي وزير جهادكشاورزي و با حضور مهندس «جوادی» معاون وزير جهادكشاورزي،مهندس علنقی صالحی توديع و مهندس حیدری پوری به عنوان رئیس جديد سازمان جهادکشاورزی هرمزگان معارفه شدند .   به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد كشاورزي هرمزگان ، در آيين توديع و معارفه رئیس سابق و جديد سازمان جهادکشاورزی هرمزگان كه با حضور معاون وزير جهاد كشاورزي ،استاندار هرمزگان، نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد. نماینده وزیر جهادکشاورزی ،محمدعلی جوادی در آیین تودیع و معارفه روسای سابق و جدید سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از وجود مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و تجاری، راههای آبی، ریلی، هوایی و جاده ای، فولاد، شیلات ، کشاورزی و همچنین بزرگ ترین بنادر کانتینری و مسافری کشور بعنوان پتانسیل های اصلی این استان نام برد. وی در ادامه از کشاورزی ...مدیر جهادکشاورزی شهرستان پارسیان تشریح کرد:
آماده سازی اراضی جهت کاشت گوجه فرنگی در پارسیان شروع شد


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارسیان از آماده سازی اراضی جهت کاشت گوجه فرنگی در این شهرستان خبر داد و افزود: پارسیان از نظر سطح زیر کشت گوجه فرنگی در استان دارای رتبه کشت می باشدو هرساله معادل دوهزار هکتار از اراضی کشاورزان به زیر کشت این محصول می رود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، یعقوب دلدار تصریح کرد: در سال گذشته قسمتی از برداشت گوجه فرنگی شهرستان پارسیان با شهرستانهای همجوار هم زمان شده بود امسال کشاورزان تصمیم گرفتند کاشت نشاء کار شخم و آماده نمودن اراضی را از سال گذشته زودتر شروع کنند.

دلدار ابراز داشت: پارسیان دارای 230دستگاه تراکتور نیمه سنگین و سبک می باشد که کار شخم چهار هزار هکتار از اراضی را جهت کاشت محصولات زراعی از جمله گندم ، جو، هندوانه، خیارسبز، خربزه ، طالبی ، گرمک ، بادمجان و سایر محصولات جالیزی انجام می دهد.

 

مدیر جهاد کشاورزی بستک خبر داد:
برداشت رطب از نخلستانهای شهرستان بستک آغاز شد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک از آغاز برداشت رطب از نخلستانهای بستک خبر داد و افزود: پیش بینی می شود در سالجاری چهارهزارو 900 تن رطب برداشت شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، عباس مویدی گفت: سطح زیر کشت نخیلات در این شهرستان یک هزارو 820 هکتار می باشد ، وی با اشاره به اینکه تولید رطب در بستک علاوه بر مصرف در خود شهرستان به شهرستانهای همجوار و استان فارس و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.

مویدی تصریح کرد: هر ساله میزان یک هزارو 500 تن خرما بصورت خارک و رطب از نخلستانها برداشت و روانه بازار می شود.

وی با بیان اینکه برداشت رطب در این شهرستان از ارقام زودرس نظیر بیشی و خنیزی از اواسط تیرماه شروع می شود و با برداشت ارقام دیررس نظیر خصاب و هلالی در بهمن ماه خاتمه می یابد.


فعالیت 12 مرغداری در شهرستان سیریک


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیریک گفت:12 مرغداری در این شهرستان با 10درصد تا100 درصد در حال فعالیت می باشند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،سیدرضا امیری زاده افزود:این شهرستان هم اکنون دارای 12 واحد مرغداری با ظرفیت هر مرغداری 20هزار قطعه جوجه ریزی در هر دوره و تولید 200 تن گوشت سفید در سال می باشد.

امیری زاده اضافه کرد: این تعداد مرغداری در سیریک زمینه اشتغال 5 نفر بطور مستقیم و 5 نفر بطور غیر مستقیم در هر مرغداری را فراهم میکند.

وی با بیان اینکه برای ایجاد بستر لازم در توسعه بخش کشاورزی ، طرح های زیادی در زمینه های مختلف در دست اقدام است،اظهار داشت: توجه به ارتقای سطح کمی و کیفی تولیدات دامی وکشاورزی ، می تواند گام مهمی در رسیدن به خودکفایی کامل اقتصادی باشد.

 


هرمزگان مستعد پرورش گیاه آلو ورا ( صبر زرد)در کشور


مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: هرمزگان به علت داشتن شرایط مناسب اقلیمی و آب و هوایی از نظر سطح زیر کشت  دومین خاستگاه مستعد پرورش گیاه آلو ورا ( صبر زرد) پس از استان بوشهر است. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان سید امیر حمزه بهاری اظهار داشت :امسال به ازای هر هکتارسطح زیر کشت 90 تا 100تن برگ گیاه آلوئه ورا برداشت شد، که با توجه به وسعت زمینهای اختصاص یافته، امسال میزان تولید این گیاه در استان کاهش داشت ، وی علت کاهش را نبود صنایع فرآوری عنوان کرد. بهاری اظهار کرد: هم اکنون 60 هکتار زمین در هرمزگان زیر کشت گیاه آلو ورآ قرار دارد که عمده کشت در پارسیان می باشد و از دیگرمناطق کشت در استان  می توان سیریک ، بندرعباس ، میناب را نام برد.  وی افزود: در صورت کشت و توسعه مزارع گیاه آلو ورآ با استفاده از روش های نوین از جمله آبیاری قطره ای در هرمزگان ...
بیش از دوهزار متر کانال آبرسانی در مزارع کشاورزی بشاگرداحداث شد.


مدیرجهادکشاورزی شهرستان بشاگرد از احداث بیش از دوهزار متر کانال آبرسانی در مزارع کشاورزی این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، محمد احمدی گفت: این کانال آبرسانی از محل اعتبارات آب و خاک برای 80 نفر بهره بردار بالغ بر یک میلیارد ریال اعتبار در مزارع کشاورزی شهرستان بشاگرد به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پوشش بتنی کانال، رایج‌ترین پوشش کانال‌های آبیاری در کشور است و عمدتاً با هدف جلوگیری از هدر رفتن آب، مصرف بهینه، جریان آب با سرعت بیشتر و ایجاد مقاومت نسبی بالا‌تر و به‌دنبال آن کاهش حریم و هزینه‌های استملاک اراضی و سهولت در امر نگهداری و بهره‌برداری را در پی دارد، افزایش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان داشت و افزود: با اجرای این طرح راندمان آبیاری افزایش می‌یابد.


مبارزه با علف های هرز مزارع ذرت در استان


مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی هرمزگان گفت:عمده مبارزه با علف های هرز مزارع ذرت از 15 مردادماه آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، پرویز ترابی زاده افزود: خسارت علف های هرز مثل آفت برای کشاورز قابل مشاهده نیست ،زیرا رقابت بین محصول و علف هرز برای جذب بیشتر آب و مواد غذایی از طریق ریشه است.

وی تصریح کرد: مبارزه با علف های هرزذرت  در 2-6 هفته اول کشت حایز اهمیت می باشد.

وی در ادامه گفت: کشاورزان باید با حساسیت بیشتر نسبت به مبارزه با علفهای هرز خسارتزا براساس توصیه های کارشناسان مجرب اقدام نمایند.

ترابی زاده افزود: پیش بینی می شود در سالجاری 5هزارو500هکتار از اراضی استان به این کشت اختصاص یابد و شهرستان حاجی آباد با بیشترین سطح زیر کشت این محصول را در استان داراست.

سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان :
پیشتاز در اجرای طرح تولید محصول سالم


مدیر زراعت  سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان را بعنوان یکی از استان های پیشتاز در اجرای تولید محصول سالم نام برد وگفت: تولید محصول سالم از اولویت های  مهم این سازمان قلمداد می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان مهندس کوروش صادقی ، هرمزگان را بعنوان یکی از استانهای پیشتاز در اجرای این طرح نام برد واظهار امیدواری  کرد: افزون بر 16 هزار هکتار از سطوح زیر کشت محصولات زراعی و باغی به تولید محصول سالم اختصاص یابد. وی ابراز داشت: این طرح  تاکنون در سطح چهار هزار و300 هکتار از مزارع ویکهزار هکتار از باغها اجرا شده وتا مهر ماه امسال (پایان سال زراعی 94-93 )نیز درباغات اجرا می شود. صادقی اضافه کرد: در راستای ساماندهی بهره برداران تولید کنندگان با همکاری این سازمان تعداد10 تعاونی تولید محصول سالم در سطح شهرستان های این استان تشکیل شده است. این مقام مسئول ...
فروش مستقیم کود به کشاورزان در استان هرمزگان


در راستای تسهیل فروش و تسریع در توزیع کودهای شیمیایی مورد نیاز در استان، دستور العملی از سوی شرکت خدمات حمایتی در جهت کاهش هزینه های مرتبط به کارشناسان و بهره برداران عمده استان ابلاغ شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس طهماسب غلامپور،معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان خبر داد:کشاورزان عمده استان که میزان سهمیه کودشیمیایی آنها در هرمرحله صدورحواله در حدود 20تا25 تن کودشیمیایی باشد، میتوانند پس از اخذ معرفی نامه از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان نسبت به دریافت کود شمیایی اقدام نمایند. وی تصریح کرد: کشاورز عمده باید با مراجعه به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی هرمزگان ، نسبت به ثبت نام در سیستم توزیع هوشمند کود براساس مشخصات سجلی و کروکی محل تخلیه کود و واریز وجه حواله کود به حساب شرکت اقدام نمایند. وی با اشاره ...
رسیدگی به بیش از 800 مورد پرونده واگذاری اراضی


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرعباس گفت: طی شانزده ماه گذشته یک هزارو200 مورد پرونده واگذاری اراضی در حوزه شهرستان بندرعباس توسط گروه نظارتی مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، منصور شفیعی افزود: به آن دسته از صاحبان طرحهایی که از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخوردار نبوده و یا راکد مانده بودنداخطاریه صادر گردید تا طرحهای مذکور ، فعال شده و به فعالیت خود ادامه دهند.

وی با بیان اینکه صاحبان طرحهایی را که توجهی به اخطارهای ارسالی نمی کنند و نسبت به اجرای تعهدات کوتاهی دارند طبق قوانین و مقررات مرتبط اقدام می شود،

شفیعی عنوان کرد:تعداد 110 مورد از واگذاریها نیز به دلیل عدم پیشرفت مراحل تامین آنها انجام ،تا شرایط فسخ فراهم گردد.

نمایش 1 الی 10 از مجموع 1791 مطلب
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پایگاه اطلاع رسانی دولت
درگاه خدمات الکترونیکی دولت
پرتال تکریم ایران
پرتال وزارت جهاد کشاورزی
سامد (مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری)میزان رضایتمندی از نحوه ارائه خدمات سازمان جهادکشاورزی به مراجعین را چگونه ارزیابی می کنید؟

تعداد اخبار: 1791 خبر
تصاویر گالری عکس: 63 عکس
بازدید امروز: 2129
بازدید دیروز: 2916
کل بازدیدکنندگان: 5252172
افراد آنلاین: 49© تمام حقوق این سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.
www.hormozgan-agri-jahad.ir / www.h-a-j.ir / www.hormozgan-agri-jahad.com
پیاده سازی، پشنیبانی و بروز رسانی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات