Hormozgan Agriculture of Jahad


ناصر حیدری پوری
riasat@hormozgan-agri-jahad.ir
info@hormozgan-agri-jahad.irوضعیت آب و هوای امروز و فردا
بندرعباس


دمای فعلی: 26 C°
طلوع آفتاب: 5:46 am
غروب آفتاب: 5:07 pm

چهار شنبه
حداقل دما: 25 C°
حداکثر دما: 34 C°


پنج شنبه
حداقل دما: 23 C°
حداکثر دما: 33 C°


جمعه
حداقل دما: 23 C°
حداکثر دما: 35 C°


شنبه
حداقل دما: 22 C°
حداکثر دما: 34 C°


یک شنبه
حداقل دما: 22 C°
حداکثر دما: 33 C°فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

نمایش بر حسب تاریخ از الی


مبارزه با موش در مزارع و باغات استان هرمزگان


مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت:مبارزه با این آفت به لحاظ خسارت به محصولات کشاورزی و همچین انتقال بیماری های مهلک به انسان همواره مورد توجه بوده و بهمین دلیل هر ساله عملیات مبارزه با آن در پروژه های سازمان جهاد کشاورزی منظور میگردد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، پرویز ترابی زاده با اشاره به خسارت قبل از برداشت این آفت به محصول بین 5 تا 10 درصد و بعد از برداشت 20 درصد میباشد و پیش بینی سطح  آلوده در استان در سال جاری 15هزار هکتار تخمین زده شد که با توجه به شرایط آب و هوایی و براساس تراکم گیری سال جاری میزان تراکم آفت بعضاً دو برابر نرم مبارزه نیز گزارش شده است که تاکنون در بیش از 18هزار هکتار از مزارع عملیات مبارزه انجام شده است. وی ابراز داشت:نکاتی در عملیات مبارزه حائز اهمیت است و کشاورزان نیز بایستی مد نظر قرار دهند که می توان به شناخت ...
پیش بینی برداشت بیش از یک هزارو 400 تن کنجد از مزارع حاجی آباد


مدیر جهاد کشاورزی حاجی آباد از آغاز فصل برداشت کنجد در مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از یکهزار و400 تن  از این محصول برداشت شود. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، محمدعلی علی پور، میزان سطح زیر کشت امسال را یک هزارو200 هکتار عنوان و اضافه کرد: عملکرد تولید 2/1 تن در هر هکتار می باشد. وی، میزان سطح زیر کشت سال گذشته را نیز 950 هکتار ذکر کرد. و افزود: 250هکتار سطح زیر کشت نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. محمد علی علی پور ، آشکارا،فارغان،طارم،شمیل بالا،احمدی را از عمده نقاط کشت این محصول در شهرستان حاجی آباد نام برد. این مقام مسئول تصریح کرد:برداشت کنجد بصورت دستی و نیروی انسانی می باشد که در مدت زمان برداشت از جوانان بیکار همان منطقه بکار گرفته می شود. وی از مزیت های محصول کنجد می توان مقاوم به کم آبی و ...
برداشت بیش از 80هزار تن لیموترش در رودان


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودان از برداشت بیش از 80هزار تن لیموترش از پنج هزارو 800 هکتار سطح زیر کشت در شهرستان رودان خبرداد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،سهراب مرشدی با اشاره به اینکه در سال جاری نسبت به سال گذشته از لحاظ برداشت لیمو ترش با کاهش 17درصدی مواجه بودیم ،افزود:درسال گذشته از مجموع سطح زیر کشت محصول لیموترش در شهرستان بیش از 100هزار تن محصول برداشت شده بود که در سال جاری 86هزار تن محصول برداشت شد.  وی علت کاهش تولید را بیماری جاروک جادوگر، حذف باغات آلوده و جایگزینی ارقام مقاوم عنوان کرد و گفت: با توجه به ورود و انتشار چند ساله بیماری فایتوپلاسمایی جاروک لیموترش در باغهای شهرستان تولید محصول لیموترش کاهش داشته است. مرشدی افزود: تاکنون با رویکرد ...
اعطای تسهیلات کسب و کارآفرینی وکا رفرمایی دربخش کشاورزی ازمحل صندوق مهر امام رضا شهرستان قشم


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قشم با اشاره به  ابلاغ دستور العمل تسهیلات صندوق مهر امام رضا در سال 93 ،گفت: این تسهیلات به طرحهای مختلف بخش کشاورزی و دامداری ، مانند دامداری ،پرورش طیور و پرورش آبزیان ،واحدهای صنعتی و صنایع تبدیلی کشاورزی و غذایی ،زراعت ،باغداری و امور آبیاری ،تهیه ماشین آلات و ادوات کشاورزی پرداخت می گردد.

وی ادامه داد: سقف اعطای تسهیلات حداکثر تا 500 میلیون ریال سرمایه درگردش و یک میلیارد ریال تسهیلات سرمایه با نرخ سود 4درصد می باشد.

وی همچنین افزود: متقاضیان می توانند با همراه داشتن مدارک لازم جهت تشکیل پرونده به مدیریت جهادکشاورزی قشم مراجعه نمایند تا پس از طی مراحل لازم در نهایت به صندوق مهر امام رضا معرفی گردند.

مدير امور اراضي سازمان جهادكشاورزي استان هرمزگان:
با تخریب کنندگان اراضی کشاورزی به شدت برخورد می شود.


مدير امور اراضي سازمان جهادكشاورزي استان هرمزگان گفت: با اشخاصي كه بدون مجوز  نسبت به تغيير كاربري و تبديل اراضي كشاورزي اقدام نمايند ضمن تخريب ساخت و ساز غير مجاز، برخورد قضايي مي شود. به گزارش روابط عمومي سازمان جهادكشاورزي استان هرمزگان، مهندس صمصام پور افزود: هركسي بدون مجوز از كميسيون تبصره يك ماده يك قانون حفظ كاربري نسبت به تغيير كاربري و تبديل اراضي اقدام نمايد از مصاديق تغيير كاربري غيرمجاز شناخته شده و وفق ماده 3 قانون حفظ كاربري علاوه بر قلع وقمع بناي احداثي؛ به پرداخت جزاي نقدي از يك تا سه برابر بهاي اراضي زراعي به قيمت روز با كاربري جديد كه مورد نظر متخلف است محكوم مي شود. صمصام پور تصريح كرد: يكي از چالش هاي جهان امروز حفظ محيط زيست وحفظ عرصه هاي زراعي وباغي است چراكه  بستر ...
سه هزار و500 هکتار از اراضی کشاورزی میناب به زیر کشت پیاز می رود.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب با اعلام اینکه کشت پیاز در  مزارع این شهرستان آغاز شده است،گفت:در سالجاری  حدود سه هزارو500 هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان به زیر کشت پیاز می رود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان مهدی عباسپور اظهار کرد : از این میزان سطح زیر کشت پیش بینی می شود87 هزار و500 تن پیاز برداشت شود که نسبت به مدت مشابه سال قبل هیج تغییری صورت نگرفته است.

عباسپورنقاط مهم کشت این محصول را چراغ آباد ،هشتبندی ،تیرور ،تلنگ ،گوربند و راونگ  ذکر کرد.

این مقام مسوول در خصوص فصل کاشت و برداشت اذعان داشت :زمان کاشت این محصول از اواسط مهر آغاز وتا اواخر آبان ماه  ادامه دارد و همچینین فصل برداشت آن رقم زودرس اواخر دی لغایت اواخر اسفند و رقم دیر رس اواخر بهمن لغایت اواخر فروردین ماه می باشد.


مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال 92 تاکنون تعداد4واحد صنایع کشاورزی به بهره برداری رسیده است.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس سهراب رمضان پور افزود: برای راه اندازی این واحدها میزان 32میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است .وی ادامه داد: به بهره برداری رسیدن این واحدهای تولیدی زمینه اشتغال برای 60 نفر و جذب هشت هزار تن ماده خام کشاورزی را فراهم نموده است.

وی درباره نوع این صنایع و سهم هر شهرستان ازاین واحدها گفت:این واحدهای صنایع کشاورزی 3فقره در حوزه زراعی و یک مورد نیز در بخش شیلاتی بوده است .

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان یادآوری کرد: تعداد2واحد از این واحدها در شهرستان بندرعباس و در شهرستانهای حاجی آباد و میناب هر کردام یک واحد به بهره برداری رسیده است.

 


اولین جلسه هماهنگی فنی مهندسی ناظران در شهرستان پارسیان برگزار شد.


اولین جلسه هماهنگی ناظران در دفتر مدیریت شهرستان با حضور کلیه ناظران و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس یعقوب دلدار با اشاره به اهمیت کارناظران و دقت در برنامه ریزی صحیح و به موقع سرکشی به مزارع و تهیه گزارش اظهار کرد: این جلسه با اولویت طرح گندم که از سیاستهای سازمان و مدیریت شهرستان می باشد. دلدار گفت: همه ما در خصوص اهمیت طرح گندم و جایگزین شدن آن با کاشت گوجه فرنگی که از مشکلات بوجود آمدن پدیده خشکسالی و کشت و تولید بیش از حد گوجه فرنگی و ضرروزیان به کشاورزان و در نتیجه ازبین رفتن خاک و مصرف بی رویه آب و خشک شدن سفره های زیر زمینی می باشد ،است.که همه ما باید دست به دست هم دهیم و با ارشاد و راهنمایی کشت شهرستان را از تک محصولی به سمت و سویی ببریم که کشت گندم جایگزین کشت گوجه فرنگی شود. دلدار همچنین ...
آغاز کشت محصولات پائیزه در هرمزگان


 مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: کشت محصولات پائیزه در زمین های کشاورزی استان هرمزگان آغاز شده است. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس کوروش صادقی اظهار داشت : کار آماده سازی در بیش از 79 هزار هکتار از زمینهای کشاورزی استان هرمزگان برای کشت پاییزه انجام شده است. مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی در ادامه تصریح کرد: دراین زمینه کار کشت محصولاتی همچون سبزیجات و علوفه هم اکنون در استان آغاز شده و قرار است امسال محصولات مختلف از جمله گندم ،پیاز ، گوجه فرنگی ،کلزا و سایر محصولات سبزی و صیفی در زمینهای کشاورزی استان در فصل پاییز کشت شود. وی در ادامه یادآور شد:این محصولات بیشتر در شهرهای بندرعباس،میناب، حاجی آباد ورودان کشت می شود. مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان کشت محصولات پاییزه دراستان را از مهرماه تا دی ماه ...
بارش باران در پارسیان باعث تلف شدن تعدادی ازدامها شد.


اولین بارش باران باران پاییزی در شهرستان پارسیان شروع به بارش کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ،مهندس یعقوب دلدار گفت: این بارش باران پاییزی که بیشترین بارش در سمت شرق شهرستان که میزان آن دربخش مرکزی در روستای هشنیز بود حدود 60میلیمتر گزارش شد.

وی تصریح کرد: این بارش باران در پاره ای از مناطق بوده که میزان بارش از سه میلیمتر تا 60میلیمتر گزارش شده است.

وی با اشاره به  غیر منتظره بودن بارش باران ،ابراز داشت: در روستاهای هشنیز باعث تلف شدن تعدادی از دامها که با توجه به عدم آگاهی دامداران در خصوص بارش باران در مسیر سیلاب قرار داشتند،رخ داد.

نمایش 1 الی 10 از مجموع 1939 مطلب
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پایگاه اطلاع رسانی دولت
درگاه خدمات الکترونیکی دولت
پرتال تکریم ایران
پرتال وزارت جهاد کشاورزی
سامد (مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری)میزان رضایتمندی از نحوه ارائه خدمات سازمان جهادکشاورزی به مراجعین را چگونه ارزیابی می کنید؟

تعداد اخبار: 1939 خبر
تصاویر گالری عکس: 60 عکس
بازدید امروز: 2352
بازدید دیروز: 7235
کل بازدیدکنندگان: 5760812
افراد آنلاین: 170© تمام حقوق این سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.
www.hormozgan-agri-jahad.ir / www.h-a-j.ir / www.hormozgan-agri-jahad.com
پیاده سازی، پشنیبانی و بروز رسانی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات