Hormozgan Agriculture of Jahad


ناصر حیدری پوری
riasat@hormozgan-agri-jahad.ir

info@hormozgan-agri-jahad.ir
وضعیت آب و هوای امروز و فردا
بندرعباس


دمای فعلی: 23 C°
طلوع آفتاب: 6:07 am
غروب آفتاب: 4:49 pm

جمعه
حداقل دما: 17 C°
حداکثر دما: 30 C°


شنبه
حداقل دما: 18 C°
حداکثر دما: 31 C°


یک شنبه
حداقل دما: 19 C°
حداکثر دما: 29 C°


دو شنبه
حداقل دما: 20 C°
حداکثر دما: 29 C°


سه شنبه
حداقل دما: 19 C°
حداکثر دما: 29 C°فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

نمایش بر حسب تاریخ از الی

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی هرمزگان:
آغاز برداشت محصولات سبزی و صیفی در هرمزگان


معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی هرمزگان گفت:برداشت محصولات سبزی و صیفی ازاراضی زیر کشت هرمزگان آغاز شد. به گزارش روابط عمومی جهادکشاورزی هرمزگان ،مهندس طهماسب غلام پور اظهار داشت: امسال یک میلیون و 500 هزار تن محصول سبزی و صیفی خارج از فصل در 50 هزار هکتار زمین زیرکشت برداشت می شود . وی خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود محصولات برداشت شده 20 درصد بیشتر از سال گذشته باشد. وی گفت : افزایش عملکرد در واحد سطح ، طرحهای توسعه ای ، ارائه خدمات فنی و مشاوره ای از مهمترین دلایل افزایش تولید محصول سبزی و صیفی است. بادمجان ، گوجه فرنگی ، پیاز ، انواع فلفل ، خیار و هندوانه عمده محصولات هرمزگان است که در فصل پاییز و زمستان نقش مهمی در تنظیم بازار کشور دارد. معاون ...
عملیات طرح شبکه مراقبت وپیش آگاهی آفات و بیماریهای گیاهی در بشاگرد


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد از عملیات طرح شبکه مراقبت وپیش آگاهی آفات و بیماریهای گیاهی دراین شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، محمد احمدی اظهار داشت: عملیات طرح شبکه مراقبت وپیش آگاهی آفات و بیماریهای گیاهی با بکارگیری یک نفر کارشناس ناظر ثبت نام شده از طریق سازمان نظام مهندسی در سطح 400 هکتار از مزارع و باغات این شهرستان از آبانماه سالجاری آغاز گردیده است.

احمدی افزود: دراین طرح با حضور کارشناس ناظر در مزارع و باغات با ارائه مشاوره فنی و توصیه ها و راهنمایی کشاورزان در زمینه استفاده بهینه از کود و سموم در حد استاندارد و مدیریت تلفیقی آفات و بیماریها با تایید برمحصول سالم تا پایان اسفندماه سالجاری با نظارت عالی کارشناس فنی جهاد کشاورزی انجام وظیفه خواهند نمود.


بیش ازدوهزارو500هکتار از سطوح زراعی استان به کشاورزی حفاظتی اختصاص می یابد.


رئیس اداره فناوریهای مکانیزه جهادکشاورزی هرمزگان گفت: کشاورزی حفاظتی یکی از اهداف جهاد کشاورزی برای پایداری حاصلخیزی خاک وحفظ منابع آب وخاک اراضی است وهر ساله توزیع ،آموزش وترویج کاربرد ادوات کشاورزی حفاظتی در استان توسعه می یابد به گزارش روابط عمومی سازمان ،جهاد کشاورزی استان هرمزگان ،مهندس شاهین شاهی زاده افزود:سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان به توسعه کشاورزی حفاظتی توجه جدی داشته است. ودر سال گذشته  نیزبیش از 50 دستگاه ادوات کشاورزی در استان توزیع گردیده ونیز حدود دوهزارهکتار از اراضی زراعی هر ساله به این نوع کشت اختصاص می یابد. شاهی زاده ازنتایج کشاورزی حفاظتی به حفظ منابع مواد آلی خاک وبقایای گیاهی،حفظ ساختمان وموجودات زنده خاک ( در نتیجه عملکرد مطلوب محصول به مرور سالهای انجام عملیات کشاورزی حفاظتی)، کاهش تردد ماشین،کاهش مصرف انرژی (سوخت) وکاهش مصرف ...
برداشت بیش از 80هزار تن لیموترش در رودان


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودان از برداشت بیش از 80هزار تن لیموترش از پنج هزارو 800 هکتار سطح زیر کشت در شهرستان رودان خبرداد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،سهراب مرشدی با اشاره به اینکه در سال جاری نسبت به سال گذشته از لحاظ برداشت لیمو ترش با کاهش 17درصدی مواجه بودیم ،افزود:درسال گذشته از مجموع سطح زیر کشت محصول لیموترش در شهرستان بیش از 100هزار تن محصول برداشت شده بود که در سال جاری 86هزار تن محصول برداشت شد.  وی علت کاهش تولید را بیماری جاروک جادوگر، حذف باغات آلوده و جایگزینی ارقام مقاوم عنوان کرد و گفت: با توجه به ورود و انتشار چند ساله بیماری فایتوپلاسمایی جاروک لیموترش در باغهای شهرستان تولید محصول لیموترش کاهش داشته است. مرشدی افزود: تاکنون با رویکرد اصولی و تخصصی مسوولان در مدیریت این بیماری و برای جلوگیری از گسترش به سایر نقاط ...مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک خبرداد:
شروع کشت گندم درشهرستان بستک


مدیرجهادکشاورزی بستک گفت: هرساله کشت گندم دراین شهرستان از نیمه اول آبان ماه شروع وتا نیمه آذرماه خاتمه می یابد. به گزارش روابط عمومی جهادکشاورزی هرمزگان، عباس مویدی گفت: در سالجاری پیش بینی می شود با توجه به خرید تضمینی گندم و نوسانات قیمت سبزی وصیفی در سال گذشته بالغ بر 300 هکتار از مزارع این شهرستان به کشت گندم اختصاص یابد.وی ابراز داشت :در سال گذشته 250هکتار از مزارع به کشت گندم اختصاص یافته بود. عباس مویدی تصریح کرد: رقم کشت شده این شهرستان از نوع چمران 2 بوده که پیش بینی می گردد بالغ بر یک هزارو100 تن گندم برداشت شود.که نسبت به سال گذشته باتوجه به شروع خوب بارندگی پاییزپیش بینی می شود افزایش این محصول را در این شهرستان داشته باشیم.وی خاطر نشان شد:برداشت گندم در این شهرستان از نیمه دوم فروردین شروع و تا نیمه اول اردیبهشت ...کشت توت فرنگی هیدروپونیک در شهرستان قشم
مدیر جهاد کشاورزی قشم از کشت توت فرنگی هیدروپونیک در سطح شش هزار متر مربع دراین شهرستان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان،مالک یزدان پناه اظهار داشت: این محصول با سطح شش هزار متر مربع به روش هیدروپونیک توسط شرکت آچین کشت جزیره قشم با مدیریت حاتمی فر به بار نشست. وی ابراز داشت:این محصول در روستای رمکان در فضای باز با توجه به سطح زیر کشت به میزان 60هزار بوته در 15 هزار گلدان انتظار می رود حدود 15 تن توت فرنگی خارج از فصل در سالجاری برداشت شود.که نسبت به سال گذشته پیش بینی افزایش برداشت این محصول می رود. این مقام مسئول تصریح کرد: آبکشت یا هیدوپونیک روش نوینی برای پرورش گیاهان است و یک سیستم تغذیه گیاهی است که مشکلات موجود در کشت ازقبیل ساختمان فقیر خاک ، فقر خاک از لحاظ مواد غذایی ،زهکشی ضعیف و بافت غیر همگن خاک ،علفهای هرز و ارگانیسم بیماری زا موجود در خاک را برطرف می سازد .وی همچنین گفت: با استفاده از کشت های هیدرو پونیک علاوه ...مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر:
کشت دوباره نشاء گوجه فرنگی در مزارع شهرستان بندرخمیر آغاز شد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر گفت : نشاء های گوجه فرنگی در 370 هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان که به دلیل بارش تگرگ خسارت دیده بودند کاشته می شود.
بارش تگرگ 18 آبان امسال به نشاهای کاشته شده این شهرستان 10 میلیارد و 878 میلیون ریال خسارت وارد کرد.

ملایی افزود : امسال چهار میلیون نشاء گوجه فرنگی در 2 هزار و 500 هکتار از زمینهای زیر کشت شهرستان بندرخمیر کاشته شده است.

وی خاطر نشان كرد: بیشترین ارقام کشت شده  گوجه فرنگی در سال جاری  شامل سان سید  ، کومودرو   و متین  می باشد.وگفت : برداشت گوجه فرنگی در این شهرستان از اوایل دی آغاز می شود.


مدیر جهاد کشاورزی بندرخمیر از کاشت پیاز در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،مهندس علی ملائی ماران گفت:کاشت نشاء پیاز در 50 هکتار از اراضی کشاورزی بندرخمیر آغاز گردید.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال دوهزارو700 تن محصول پیاز در اراضی این شهرستان تولید گردد.بیان نمود: سطح زیر کشت و تولید این محصول نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است.

وی ابراز داشت:بیشتر ارقام کشت شده از نوع سانسید،تاکی مپریماور می باشد.


برگزاری دوره آموزشی کارشناسان ناظر شبکه مراقبت استان هرمزگان


مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی هرمزگان از تشكيل برگزاری دوره آموزشی شبکه مراقبت درسال زراعی خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، پرویز ترابی زاده با اشاره به برگزاری این دوره آموزشی گفت:دراین دوره مهندس حیدری پوری رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از اهمیت حضور کارشناسان به منظور ردیابی آفات وتعیین استراتژی کنترل آفات وبیماریهاکه مسئله مهم و جدي است،اشاره کرد و همچنین این عرصه میدانی برای کسب تجربه و افزایش توان و کاربرد بکارگیری مطالب دانشگاهی می باشد. وعلاوه بر افزایش بهره وری باید اطلاعات دانشگاهی بهره بردار با تجربه آن تلفیق گردد. همچنین مهندس اکبرپور دراین دوره آموزشی ضمن اشاره به حضور کارشناسان ،گفت:  با توجه به امکانات و ابزاری که در حال حاضر در اختیار داریم باید حضور شما ناظرین محسوس باشد و همچنین محصول برای بهره بردار اقتصادی ...
مدیر جهاد کشاورزی بستک خبر داد: آغاز برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در شهرستان بستک


مدیر جهاد کشاورزی بستک از آغاز برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در شهرستان بستک خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس مؤیدی  افزود: کاشت گوجه فرنگی در این شهرستان از نیمه دوم مردادماه شروع و تا آبان ماه ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان در ادامه گفت: در حال حاضر 550 هکتار از اراضی شهرستان زیرکشت گوجه فرنگی می باشد که برداشت آن از نیمه دوم آبانماه در منطقه لاورمیستان شروع و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه می یابد.

مؤیدی در خصوص میزان برداشت و محل عرضه محصول گفت: پیش بینی می شود ۲۰ الی ۲۵ هزار تن گوجه فرنگی از مزارع شهرستان برداشت و به استانهای تهران،اصفهان، قم، یزد و فارس صادر شود.

لازم به ذکر است مناطق عمده کشت گوجه فرنگی در شهرستان روستاهای انوه، فاریاب سنگویه، دهنگ، کوهیج و لاورمیستان می باشد.

نمایش 1 الی 10 از مجموع 2006 مطلب
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پایگاه اطلاع رسانی دولت
درگاه خدمات الکترونیکی دولت
پرتال تکریم ایران
پرتال وزارت جهاد کشاورزی
سامد (مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری)میزان رضایتمندی از نحوه ارائه خدمات سازمان جهادکشاورزی به مراجعین را چگونه ارزیابی می کنید؟

تعداد اخبار: 2006 خبر
تصاویر گالری عکس: 60 عکس
بازدید امروز: 3899
بازدید دیروز: 4603
کل بازدیدکنندگان: 5897790
افراد آنلاین: 167© تمام حقوق این سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.
www.hormozgan-agri-jahad.ir / www.h-a-j.ir / www.hormozgan-agri-jahad.com
پیاده سازی، پشنیبانی و بروز رسانی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات