اخبار شهرستان‌ها


مبارزه با ملخ صحرایی در شهرستان بستک بصورت جدی ادامه دارد

ردیابی و مبارزه با ملخ صحرایی در شهرستان بستک در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت  جهادکشاورزی شهرستان بستک عادل خورشیدی مدیر جهادکشاورزی گفت که ردیابی و مبارزه با ملخ صحرایی در شهرستان از بهمن ماه سال گذشته در این شهرستان شروع شده و تا کنون ادامه دارد .

 مهندس خورشیدی گفت: مبارزه علیه ملخ صحرایی با جدیت و حساسیت خاص در شهرستان در حال انجام است. به این صورت که بلافاصله بعد از شناسایی نقاط آلوده توسط پرسنل یا گزارشات محلی اکیپ مبارزه مستقر و جلسات اولیه با شورا و دهیار محل جهت همکاری گرفته می شود. ادوات و موارد موردنیاز جهت مبارزه شناسایی و پس از بررسی و اعلام هشدارهای لازم به مردم و دامداران زمان مبارزه تعیین و عملیات سم پاشی شروع می گردد.

وی ادامه داد:تا کنون در سطح 96000 هکتار از اراضی شهرستان عملیات ردیابی انجام شده است و میزان 6824 هکتار از اراضی عملیات مبارزه شیمیایی صورت گرفته است لازم به ذکر است میزان 4280 هکتار از اراضی در نقاط مختلف شهرستان با پوره ملخ صحرایی مبارزه صورت گرفته و کانون های آلوده آنها از بین رفته است که هم اکنون مبارزه با ملخ صحرایی ریزشی از طرف جنوب و شرق شهرستان در حال انجام است.

خورشیدی عمده روستاهایی که عملیات شیمیایی علیه ملخ صحرایی در آنها صورت گرفته روستاهای انجیردان-طهر-دهتل-ایلود- چاه دزدان- بست قلات- دهنگ- تدرویه- تسان- هرنگ- کوهیج- فاریاب- کمشک- خلوص- کنارزرد- گریند و لاورمیستان بوده که هم اکنون روستاهای ایلود- دهنگ- هرنگ- کوهیج- چاه دزدان و کنارزرد عملیات سم پاشی در حال انجام است.

خورشیدی سپس گفت به رغم وجود مشکلات در مقابله با ملخ صحرایی همه پرسنل مدیریت و ادارات تابعه و بهره برداران کشاورزی و دهیاران منطقه به میدان آمده اند و کمک می کنند که این بلای آسمانی هر چه زودتر به یک فرصت طلایی برای وحدت مردم و مسئولان تبدیل شود.