اخبار شهرستان‌ها


خسارت ۴/۵ میلیارد ریالی  به بخش کشاورزی میناب

 مدیر جهادکشاورزی میناب از وارد آمدن خسارت 4 میلیارد و 500 میلیون در بخش های مرکزی و سندرک این شهرستان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی میناب، عباس مویدی با بیان اینکه طی روزهای اخیر چندین مورد آتش سوزی در باغات این شهرستان به وقوع پیوسته است ،اظهار کرد: آتش سوزی در روستای چاه اسماعیل از توابع بخش مرکزی این شهرستان به 100کلنی زنبور عسل خسارتی 100 درصدی به ارزش 500 میلیون ریال وارد کرده است.

وی تصریح کرد: همچنین در روستای نصیرایی نیز متاسفانه حریق به 2 هکتار انبه و مرکبات مثمر به مبلغ 400 میلیون ریال خسارت وارد کرده است.

مویدی در ادامه به آتش سوزی باغات در روستای درجک از توابع بخش سندرک این شهرستان نیز اشاره و اظهار کرد: در اثر این حریق نیز 2 هکتار نخیلات و 1 هکتار مرکبات به میزان 50 درصد به ارزش 300 میلیون ریال خسارت وارد شده است.

مدیر جهادکشاورزی میناب، بیان کرد: وقوع باد شدید طی روزهای گذشته در بخش مرکزی و سندرک به 10 هکتار باغات انبه و لیموترش مثمر خسارتی بالغ بر 3 میلیارد و 300 میلیون ریال وارد نموده است.

مویدی در مجموع به وارد آمدن خسارت 4 میلیارد و 500میلیون ریالی آتش سوزی و باد به بخش کشاورزی این شهرستان طی روزهای اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: هفته گذشته نیز آتش سوزی باغات در روستای کهنان سرنی از توابع بخش توکهور-هشتبندی این شهرستان خسارتی بالغ بر 20 میلیارد ریال بر جای گذاشت.