اخبار شهرستان‌ها


مدیر جهاد کشاورزی رودان: افزایش ۲ برابری برداشت گندم در رودان

مدیر جهاد کشاورزی رودان از افزایش  2برابری برداشت گندم در این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی رودان، ضیاءالدین صامتی اظهار کرد: ۷۳۰هکتار سطح زیر کشت گندم در این شهرستان بوده که امسال با توجه به شرایط اقلیمی، بارندگی های مناسب و توصیه کارشناسان منطقه افزایش برداشت را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در  هرهکتار ۴تن گندم برداشت می شود، افزود: ارقام کشت شده محصول گندم در رودان شامل چمران، چمران دو، سیروان، شیرودی و مهرگان است که پیش بینی می شود امسال بیش از ۲هزار ۶۰۰ تن برداشت شود که با قیمت هر کیلو ۲۵۰۰ تومان از کشاورز خریداری می شود.

مدیر جهادکشاورزی رودان با بیان اینکه سهمیه کودشیمیایی براساس سطح کشت محصول شهرستان ارسال می شود ،تصریح کرد: تولید کود شیمیایی درصنایع پتروشیمی متناسب با نوع خاک تعیین می شود   و در طول فصل کشت به صورت مستمر در اختیار کشاورزان قرار داده می شود .

به گفته صامتی، کشاورزان کود موردنظر را بایستی با نظر کارشناسان جهادکشاورزی به بذر مصرف شده بدهند.

وی با اشاره به سنتی بودن تولید محصول گندم خاطرنشان کرد: بایستی به سمت افزایش محصول پیش برویم و برای تحقق این کار لازم است که از منابع و خاک خود به نحو احسن استفاده کنیم .

مدیرجهادکشاورزی رودان در پایان با اشاره به نارضایتی های کشاورزان خاطرنشان ساخت:برخی نارضایتی های کشاورزان در موارد خاص، بدلیل سنتی بودن روش تولید محصول آنهاست که رفع آن زمانبر است و آنها بایستی با توصیه کارشناسان خودشان را وفق دهند.