اخبار شهرستان‌ها


۲۷ هکتار مبارزه با ملخ صحرایی در قشم

مدیر جهادکشاورزی شهرستان قشم گفت: 22 هزار و 50هکتار از مراتع، دشت ها و اراضی کشاورزی سطح شهرستان ردیابی و 27هکتار مبارزه بر علیه ملخ های صحرائی انجام گرفته است. 

به گزارش روابط عمومی جهادکشاورزی شهرستان قشم، مالک یزدان پناه با اشاره به پیش‌بینی سازمان فائو مبنی بر ورود حجم گسترده‌ ایی از ملخ های صحرایی به ایران در سال جاری اظهار کرد: با برگزاری نشست با واحدهای مرتبط برای این تهدید چاره‌اندیشی شد و از اسفند ماه سال گذشته علیرغم محدودیت های اعمال شده جهت مبارزه با بیماری کووید 19، ردیابی این آفت در اکثر روستاهای شهرستان با هماهنگی فرمانداری  انجام گرفت و تجهیزات لازم جهت  مبارزه شیمیایی مهیا شد. 

وي با بیان اینکه از ابتدای سال جاری برای مقابله با ملخ های مهاجم، 20  لیتر سم دلتامترین مورد استفاده قرار گرفت، افزود : تاکنون 22 هزار و 50هکتار از مراتع، دشت ها و اراضی کشاورزی سطح شهرستان ردیابی و 27هکتار مبارزه بر علیه ملخ های صحرائی در روستاهای گورزین ، تنبان  و چاهو شرقی انجام گرفته است. 

مدیر جهادکشاورزی شهرستان قشم در خصوص آمادگی جهت مبارزه با آفت ملخ صحرائی در شهرستان قشم ابراز داشت: براساس اعلام سازمان حفظ نباتات کشور و ارزیابی انجام شده موج جدید ملخ‌ها به استان‌های سیستان‌وبلوچستان، خوزستان، هرمزگان و بخشی از استان بوشهر هجوم خواهند آورد که آمادگی لازم برای مبارزه فراهم شده است. 

وی، در پایان اطلاع‌رسانی سریع و همکاری دهیاران در مشاهده دسته‌‌جات ملخ را از نکات کلیدی مقابله با آفت ملخ صحرائی برشمرد و اضافه کرد: با توجه به احتمال ریزش ملخ صحرایی در شهرستان و بخصوص نوار ساحلی مردم و دهیاران به محض مشاهده ملخ با تراکم بالا در سطح دشتها، مراتع ، باغات، شهر و روستای محل اقامت از طریق فضای مجازی و سایت های خبری شهرستان، کارشناسان مدیریت جهادکشاورزی شهرستان قشم را مطلع می نمایند.