اخبار شهرستان‌ها

بندر جاسک ذخیره تصویر

آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جاسک

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جاسک از برداشت سیب زمینی در  ۹۰ هکتار از اراضی دشت جگین این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جاسک، محمد خدابخشیان اظهار داشت: برداشت سیب زمینی از بیش از ۹۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی جاسک آغاز شده است.

وی تصریح کرد: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی به منظور افزایش و ساماندهی تولید محصولات اساسی در سال زراعی ۹۹-۹۸ در شهرستان جاسک برای تولید سیب زمینی طرح استمرار سطحی معادل ۹۰ هکتار و پیش‌بینی تولید ۳۶۰۰ تن هدف گذاری شد.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جاسک، در حال حاضر متوسط عملکرد این محصول در شهرستان را با توجه به خسارت سیل و تگرگ و همچنین تاثیرات غیرمستقیم بیماری کرونا ۲۰ تن در هکتار اعلام کرد.

خدابخشیان ادامه داد: در صورت نبود شرایط اکولوژیکی نامساعد و بیماری کرونا پیش بینی می شد بین ۴۰ تا ۵۰ تن از هر هکتار از مزارع این شهرستان برداشت شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: صرفنظر از خسارت شدید سیل و تگرگ در سال زراعی جاری با تلاش کشاورزان و شرکت کشاورزی اراضی دشت جگین با رعایت عملیات به زراعی از جمله اجرای ۱۰۰ درصدی آبیاری تحت فشار، استفاده از بذرهای سالم و استاندارد، آیش چند ساله اراضی دشت جگین، تغذیه متعادل کود‌ی، تغذیه تکمیلی، کنترل تلفیقی آفات و امراض، از نظر کمیت و کیفیت شاخص های مورد توجه تولید مطلوب بودند.