اخبار شهرستان‌ها


دیدار مدیر و کارشناسان جهاد کشاورزی با امام جمعه میناب

مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی میناب و مراکز به همراه جمعی از کشاورزان و دامداران پیشرو، مشاورین پروژه ها  با امام جمعه این شهر دیدار و گفت وگو کردند.

مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی میناب و مراکز به همراه جمعی از کشاورزان و دامداران پیشرو، مشاورین پروژه ها  با امام جمعه این شهر دیدار و گفت وگو کردند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان میناب به همراه جمعی از کشاورزان و دامداران پیشرو و مشاورین پروژه ها با امام جمعه این شهر دیدار و گفت وگو کردند.

عباس مویدی مدیر جهادکشاورزی میناب در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این مدیریت، گفت: برگزاری کارگاه های توسعه فعالیت های ترویجی، ردیابی و مبارزه با ملخ بالغ و پوره های ملخ صحرایی، خدمات کارشناسان شبکه مراقبت و پیش اگاهی محصولات سبزی و صیفی و محصول استراتژیک گندم، اعطای تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی، صندوق توسعه ملی و تسهیلات مشاغل خانگی، تشکیل و فعالیت صندوق خرد زنان روستایی، آغاز خرید سهام صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان میناب، پروژه تجهیز شبکه فرعی به سامانه های نوین آبیاری اراضی شبکه زیر سد استقلال در شاخه شمالی دشت میناب و اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در شهرستان ، توزیع نهاده ها در بخش کشاورزی در سطح شهرستان میناب انجام شده است.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام معتمدی فر امام جمعه میناب در مورد لزوم انجام کشت محصولات کشاورزی بصورت هدفمند، تاکید کرد و گفت: احداث سردخانه ها و صنایع تبدیلی بویژه در بخش کشاورزی باید در اولویت ها قرار گیرد.

امام جمعه میناب، افزود: تولید سالم و ارگانیک محصولات کشاورزی و جایگزینی ارقام مناسب و استفاده حداکثری از پتانسیل هرمزگان در تولید محصولات کشاورزی می تواند با ایجاد ارزش افزوده از خام فروشی جلوگیری نماید.