اخبار شهرستان‌ها

بندرعباس

فعالیت ۳۶ صندوق خرد زنان روستایی در بندرعباس

مدیر جهاد کشاورزی بندرعباس از فعالیت 36 صندوق خرد روستایی با سرمایه گذاری بالغ بر 48میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی، منصور شفیعی از فعالیت 36 صندوق خرد روستایی در بندرعباس  با عضویت بیش از هزار و 200 نفر خبر داد که سرمایه فعلی آن بالغ بر 48میلیارد ریال است.

وی افزود: 51درصد از این مبلغ سهم اعضا و 49درصد نیز سهم دولت است و با توجه به سرمایه گذاری انجام شده، میزان سرمایه صندوق های خرد در بندرعباس بالاترین میزان سرمایه گذاری در بین کل شهرستان های کشور است.

شفیعی، راه اندازی بازارچه های محلی، کمک به توسعه کارگاه های تولیدی زنان روستایی و انعقاد تفاهم نامه با صندوق کارآفرینی امید در راستای دریافت تسهیلات کم بهره، از جمله اقدامات انجام شده در راستای کمک به اشتغال زنان روستایی برشمرد و گفت: افزایش توان اقتصادی خانوارها، مدیریت تولید و فروش محصولات، ایجاد و توسعه اشتغال خانگی، دریافت تسهیلات کم بهره توسط اعضاء، ارتقاء سطح علمی اعضای صندوق از طریق آموزش های ارائه شده و جلوگیری هر چند محدود از مهاجرت روستائیان به شهر از جمله دستاوردهای صندوق خرد زنان روستایی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرعباس، همچنین هماهنگی با بانک کشاورزی در راستای دریافت دستگاه POS برای صندوق ها و اعضاء، صدور کارت بانکی برای اعضاء جهت دریافت تسهیلات، افزایش سرمایه از طریق جذب سهامدارو افزایش سقف تسهیلات را برنامه های در دست اقدام این مدیریت در راستای کمک به صندوق های خرد و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی عنوان کرد.