اخبار شهرستان‌ها


پیگیری احداث کشتارگاه دام در شهرستان قشم

مالک یزدان پناه مدیرجهادکشاورزی شهرستان قشم   ، از جذب سرمایه گذار جهت احداث کشتارگاه صنعتی دام در شهرستان قشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان؛ مالک یزدان پناه مدیرجهادکشاورزی شهرستان قشم   ، از جذب سرمایه گذار جهت احداث کشتارگاه صنعتی دام در شهرستان قشم خبر داد.

مدیرجهادکشاورزی قشم با اعلام اینکه کشتارگاه های دام و طیور نقش مهمی در سلامت گوشت مصرفی خانوارها دارند اضافه کرد:که در این راستا می طلبد کشتارگاه  صنعتی دام  شهرستان هرچه سریعتر  احداث شود تا مردم نسبت به این مورد بهداشتی دغدغه نداشته باشند و  با توجه به وجود حدود سی هزار راس دام سبک و پنج هزار راس دام سنگین و شتر نیاز مبرم و جدی به راه اندازی کشتارگاه  صنعتی دام در شهرستان قشم وجود دارد.

مالک یزدان پناه مدیر در ادامه بیان داشت: تاکنون دو سرمایه گذار جهت احداث کشتارگاه و دریافت مجوز وزمین مورد نظر شناسایی و جهت موافقت کارگروه  به فرمانداری شهرستان معرفی شده اند  و تا زمان احداث کشتارگاه صنعتی، کشتارگاه جایگزین همان واحد سنتی است که تحت نظارت اداره دامپزشکی شهرستان در حال فعالیت می باشد.

یزدان پناه  تاکید کرد: با تاکید کارشناسان بهداشتی حدود ۸۰۰ بیماری مشترک انسان و دام وجود دارد که این امر ضرورت وجود کشتارگاه استاندارد در محیط بهداشتی را در این شهرستان  دو چندان کرده است.  وی در پایان بیان داشت: بین فرمانداری شهرستان ، مدیریت جهادکشاورزی ، سازمان منطقه آزاد قشم و اداره دامپزشکی قشم، تعاملات بسیار خوبی در جریان است و همه امور مربوط به این حوزه در کارگروه تخصصی ساماندهی کشتارگاه در فرمانداری شهرستان دنبال می شود و ان شاالله بزودی به نتیجه می رسد.